Швейцарският гигант Nestlé внезапно уволни главния си изпълнителен директор Лоран Фрекс.
След 40 години в компанията Фрекс трябва да я напусне заради "недекларирана романтична връзка" с пряко подчинена служителка.
До развръзката се стига след вътрешно разследване и със съдействието на външни адвокати.
Компанията определя недекларираната афера като нарушение на кодекса за бизнес поведение на компанията, което противоречи на управленските принципи в Nestlé.
Фрекс работи за фирмата от 1986 година, когато става част от Nestlé във Франция. През годините заема различни позиции и ръководни длъжности, като две години преди да заеме поста на изпълнителен директор, отговаря за подразделението в Латинска Америка.
Разкритата любовна афера с подчинена сега слага край на кариерата му в концерна.
"Ценностите и управлението на Nestlé са здравите основи на нашата компания. Благодаря на Лоран за годините му в служба на компанията. Не променяме курса на нашата стратегия и няма да губим темпото си по отношение на производителността,“ се казва в изяление на председателя на концерна Пол Булке.
За наследник на Фрекс е посочен Филип Навратил, който досега е оглавявал звеното за кафе Nespresso. Той и встъпва незабавно в новата си длъжност на изпълнителен директор.
Компанията има около 270 000 служители по целия свят и произвежда над 2000 марки, сред които kitkat, nespresso и други. Поредният трус в компанията идва на фона на все по-големите предизвикателства, свързани с промяната в потребителските навици и несигурността в глобалната търговия заради митата, които САЩ налага.
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: