Случаите на Covid-19 в България са 276, заразено е дете на 3 години Снимка: © Getty Images

На редовния сутрешен брифинг ръководителят на Националния оперативен щаб ген. Венцислав Мутафчийски съобщи, че има нови 12 случая, което прави общия брой 276.

Новите положителни проби са разпределени по следния начин. Три в Бургас - жена на 22 години и деца на 3 г. (най-малкият заразен) и 8 години. Четирима в Пловдив, четирима в София и един в Кюстендил.

За последното денонощие случаите са 33. От три дни се наблюдава увеличаване на заболяемостта с по 10-15 %. До момента са извършени 6454 теста, от които 4800 са в София. Това не са само първични тестове - има повторения и потвърждения.

Началникът на ВМА каза също, че броят на наличните легла за справяне с коронавируса вече е десетократно увеличен, като в момента разполагаме със 7 473 (1 137 в София) инфекциозни и 1 347 (518 в столицата) интензивни.

Ген. Мутафчийски отбеляза, че вчера са били преведени 800 хиляди лева от държавната АЕЦ "Козлодуй".

От щаба напомониха и за DMS линията за помощ на подкрепа на българските медици, работещи в условия на Covid-19 чрез номер 17 777. Идеята на линията е да се съберт 5 млн. лева с dms-и по 1 лв от всички дарители.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

всичко от деня

Урсула фон дер Лайен може да се кандидатира за ръководител на НАТО

Според в. "The Sun" редица държави-членки на НАТО са предложили фон дер Лайен да поеме военния съюз

09:32 - 01.04.2023

Xiaomi обави фотоконкурс за любители и професионалисти в България

Големият победител, ще се присъедини към локалния екип от фотографи на Xiaomi

09:08 - 01.04.2023

Андрю Тейт е пуснат под домашен арест след месеци, прекарани в румънския затвор

Андрю Тейт и брат му Тристан спечелиха обжалване и ще бъдат пуснати под домашен арест

09:04 - 01.04.2023

17-годишен ученик е задържан за фалшивите бомбени заплахи

Момчето е изпращало заплахи в сряда, четвъртък и петък

21:26 - 31.03.2023

Бившият технологичен редактор на The Guardian заведе дело за милиарди срещу Google

Все повече издатели обвиняват гиганта, че злоупотребява с господството си и ограничава приходите им от онлайн реклама

16:06 - 31.03.2023