Румен Радев оцени трусовете във властта като „евтин политически театър“ Снимка: © Facebook / Румен Радев

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Като евтин политически театъропредели президентът Румен Радев трусовете във властта от последните три дни.

Радев отказа да коментира повече по темата, за да "не разваля празника на пловдивския Медицински университет“, заради който беше на посещение в града.

Все пак той обяви, че ще направи по-подробно изявление по темата в четвъртък, когато ще участва в церемония по повод празника на Военновъздушните сили.

В момента Народното събрание не може да събере кворум заради бойкота от страна на ГЕРБ срещу собствените му коалиционни партньори. Това прави невъзможно и да се гласува ветото, с което Румен Радев спря последните промени в Закона за ДАНС. Текстовете щяха да отнемат правото му на последна дума при избора на председател на контраразузнавателната служба.

Напрежението в мнозинството избухна след вота за общински съветници в Пазарджик на 12 октомври, който беше спечелен от партията на Делян Пеевски. Мандатоносителят на управлението в страната остана 6-и по ред. Резултатите от изборите взривиха демонстрираната хармония в отношенията между управляващите от ГЕРБ и най-солидния им партньор в лицето на ДПС-Ново начало.

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се разгневи пред партията си и заговори за „преформатиране“ на кабинета и проверка на това доколко са „оглозгани“ партийните структури в страната.

Критиките на Борисов бяха насочени най-остро срещу коалиционните му партньори в управлението - особено срещу БСП, чиито лидери се похвалиха с увеличен резултат на вота за общински съветници в Пазарджик, докато ГЕРБ останаха шести. Борисов дори намекна, че може да изтегли министрите си от управлението, въпреки че то е с мандата на ГЕРБ.

Радев наложи вето на промените в Закона за ДАНС, с който властта му отне правомощия

Живот

Шон Пен избра Киев пред червения килим в Ел Ей и не взе лично третия си "Оскар"

Актьорът получи статуетка за най-добра поддържаща роля в One Battle After Another

20:55 - 16.03.2026
Важно днес

Срещу лекаря, поставил хиалурон на млада жена, която почина, е имало и други сигнали

Изпълнителната агенция „Медицински надзор“ започва проверка по случая

20:21 - 16.03.2026
Важно днес

Дечев е сменил Захари Васков начело на ГДНП заради теч на информация

Нито един от разследващите Петрохан и Околчица не е бил сменян

18:30 - 16.03.2026
Живот

Песните на Motörhead, с които да си спомним за Фил Кембъл

Китаристът на Леми Килмистър си отиде на 64 години

17:55 - 16.03.2026
Важно днес

Прострелян мъж е открит мъртъв в автомобил в центъра на Бургас

Според първоначалната версия причината за смъртта е самопрострелване

16:52 - 16.03.2026
Култура

Театър „Хенд“ в Пловдив направи представленията си достъпни за хора с увреждания

"Театър за всички" създава пространство, в което различни хора започват да се срещат и да създават общо преживяване

16:42 - 16.03.2026
Важно днес

Европа отказва да се включи в охраната на Ормузкия проток въпреки заплахите на Тръмп

Страните не желаят да се включват в никакви военни действия, свързани с конфликта в Иран

16:30 - 16.03.2026
Важно днес

Народният театър привлича младежи с билети от 5 евро

Инициативата важи за всички спектакли до края на сезона

15:56 - 16.03.2026
Важно днес

БАБХ откри бактерии и плесени в училищни закуски и сандвичи

Установени са и немлечни мазнини в сирене, кашкавал и масло по програмата "Училищно мляко"

15:23 - 16.03.2026