Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Покойният актьор от "Приятели" Матю Пери има много общи черти с героя си Чандлър - от бързия ум и чувството за хумор, с което прикрива уязвимостта си, до трудния път към намирането на истинската любов.

Пери обаче е отказал да снима една сцена от петия сезон на сериала, която можеше да промени напълно възприятията за него.

Сценаристите на сериала са искали да накарат Чандлър да изневери на приятелката си Моника, докато всички главни герои са заедно на почивка в Лас Вегас.

По време на сюжета Моника се среща с бивш приятел и решава да отиде на обяд с него. По предварителния сценарий, това е трябвало да предизвика силното разочарование на съпруга ѝ, който решава да сподели неприятностите си с млада служителка на хотела във Вегас, и на финала - да преспи с нея.

Актрисата Лиса Кеш, която е трябвало да изиграе момичето от авантюрата на Чандлър, обаче разказва, че цялата сюжетна линия е трябвало да отпадне заради несъгласието на Матю Пери.

"Репетирахме всичко, но в деня преди снимките пред жива публика ми казаха, че Чандлър е отишъл при сценаристите и е казал, че аудиторията никога няма да му прости за това, че е изневерил на Моника", казва актрисата в интервю за TMZ.

Истинският епизод завършва с бързо сдобряване между двамата герои, които дори обмислят да се оженят, докато са във Вегас - но установяват, че вече са изпреварени от пияните Рейчъл и Рос.

Целият сериал можеше да се промени изцяло, ако сцената с изневярата беше останала в оригиналния си вид, признава Кеш.

Това нямаше да е първият случай на "предателство" - подобна сюжетна линия имаше и около Рос и Рейчъл, но тяхната връзка преминаваше през няколко раздели и събирания, докато Моника и Чандлър бяха символ на вярна и сплотена двойка до самия край.

Лиса Кеш все пак остава част от актьорския състав в епизода, но в различна роля.

По ирония - Пери може би е искал да спести на героя си онова, което е познавал доста добре в личния си живот. В биографичната си книга, която излезе преди две години, той разказва, че цял живот е изпитвал страх да не бъде изоставен, който го е провокирал да прекъсва изпреварващо връзките си с жените, които е обичал (включително с Джулия Робъртс, с която са двойка в средата на 90-те), или да ограничава отношенията си до сексуална връзка без емоционална отдаденост.

Матю Пери почина внезапно в дома си на 54-годишна възраст. Първоначалната версия за смъртта му беше предполагаемо удавяне, но съдебните медици все още не са потвърдили официално какво е довело до загубата на живота му.

Пери страдаше дълги години от зависимост към алкохол и опиоиди, но разследващите не са открили следи от употреба на наркотици в деня на смъртта му.

Петимата актьори от сериала публикуваха общо послание, в което споделят, че Матю Пери е бил част от семейството им, а загубата му ги е оставила напълно съкрушени.

Спорт

Везенков "избухна" с 20 точки в първия мач от плейофите на Евролигата

В срещата обаче имаше и притеснителен момент

00:25 - 29.04.2026
Спорт

ПСЖ и "Байерн" подариха велика вечер на футболните фенове

Пет гола и уникална драма в първо действие от полуфиналите в Шампионска лига

23:51 - 28.04.2026
Бизнес

Могат ли евтините мобилни планове на Lidl и Revolut да пренаредят телеком пазара?

Lidl вече предлага услугата в Германия, Австрия и Швейцария

19:34 - 28.04.2026
Важно днес

Сексът без съгласие е изнасилване, смята Европейският парламент

Евродепутатите настояват за закони, основани на принципа "само "да" означава "да""

19:33 - 28.04.2026
Важно днес

Фалшива подписка от името на над 200 творци се обяви срещу Евтим Милошев

Подписалите се нямат представа кой е авторът на отвореното писмо

17:24 - 28.04.2026
Важно днес

Кучетата и котките в ЕС ще трябва да бъдат чипирани и да живеят отвързани

Ще бъде въведен по-строг контрол върху развъдниците и продажбата на животни

17:13 - 28.04.2026
Важно днес

Обединените арабски емирства напускат петролния картел ОПЕК от 1 май

Третият по големина производител на нефт в ОПЕК напуска организацията

16:21 - 28.04.2026