Тотален обрат на Световното: Аржентина падна от аутсайдера Саудитска Арабия Снимка: © Getty Images

Аржентина допусна необяснима загуба от аутсайдера на Световното първенство по футбол - Саудитска Арабия - като падна с 1:2 в първия си мач в Катар.

Единственият гол за фаворитите на турнира дойде от дузпа, изпълнена от Лионел Меси още в началото на първото полувреме.

Във втората част обаче Саудитска Арабия успя да върне равенството с попадение на Салех Алшехри в 48 минута и да поведе срещу бившите световни шампиони с гол на Салем Алдаусари в 53 минута.

Въпреки че Аржентина контролираше топката в 70% от мача и имаше положения пред вратата (от засада), позволи на съперниците си да вземат три точки и да излязат като временни първенци в група C.

Аржентина се смята за един от най-вероятните финалисти на Световното първенство в Катар, като е на трето място в ранглистата на ФИФА към началото на октомври.

Отборът на Меси пристигна в Катар с 36 последователни мачове без загуба - с една по-малко от рекорда на Италия - само за да прекъсне хода на историята в сблъсък с държава като Саудитска Арабия

Рияд е извън топ 50 на ФИФА , а футболната история на държавата е доста скромна.

През 2002 г. саудитският национален отбор пада с 8:0 от Германия по време на груповата фаза на мондиала в Япония и Южна Корея.

През 2018 г. загуби с 5:0 от Русия - домакините на тогавашния турнир.

От 2019 г. Саудитска Арабия е водена от френския треньор Ерве Рьонар, който печели два пъти Африканската Купа на нациите - първо с националния отбор на Замбия през 2012, а три години по-късно с Кот д'Ивоар.