Веско Ешкенази, Нана Гладуиш и дами от екипа на "Фантастико" с общо емоционално послание Снимка: © Фантастико

През октомври, Световният месец за борба с рака на гърдата, фондация „Нана Гладуиш - Една от 8“ и „Фантастико“ отново призовават „Прегледай се. Погрижи се за себе си!“.

За четвърта поредна година кампанията има за цел да привлече общественото внимание към превенцията на рака на гърдата – едно от най-разпространените онкологични заболявания в световен мащаб.

В България всяка година около 4000 жени чуват диагнозата.

В супермаркетите на търговската верига започва мащабна информационна кампания за значимостта на профилактиката и широките възможности за лечение при ранна диагностика на заболяването. Предстоят серия от посещения на екипа на „Една от 8“ в различни супермаркети на веригата, където ще бъдат предоставени информационни материали по темата.

И тази година през целия месец октомври призивът „Прегледай се. Погрижи се за себе си!“ ще достига до хиляди български домове с торбичките за пазаруване. Специален видеоклип с участието на обичания цигулар Веско Ешкенази и дами от екипа на „Фантастико“ също напомня, че един преглед може да спаси живот.

„Кампанията напълно се припокрива с моето огромно желание да стигнем до възможно най-много жени, които редовно да си правят профилактични прегледи за превенция на рака на гърдата. Нека повече жени осъзнаят колко е важно за тях и близките им да се преглеждат редовно, за да са заедно дълги години“, казва Веско Ешкенази. Той подкрепя каузата на добра воля за втора поредна година.

„За мен подкрепата на „Фантастико“ е изключителна възможност призивът „Прегледай се. Погрижи се за себе си“ и тази година да достигне до стотици хиляди българи.

Благодарение на дългогодишното ни партньорство с „Фантастико“ и тяхната финансовата подкрепа „Една от 8“ продължава да предоставя грижа и подкрепа, както за жените с диагноза рак на гърдата, така и на всички други, които са загрижени за своето здраве или това на близките си“, споделя Нана Гладуиш, основател на фондацията.

И тази година ФАНТАСТИКО ГРУП ще подкрепи дейността на фондацията с 50 000 лв.

Средствата ще бъдат предназначени за провеждането на профилактични прегледи за рак на гърдата, емоционална и психологическа подкрепа на жени, борещи се с диагнозата и техните близки.

„Благодарим на Нана и на целия екип на Фондацията за огромната обич, енергия и нестихващи усилия, с които продължават да следват мисията си. Благодарим на Веско Ешкенази, който отново подкрепя каузата ни със своята красива музика. Щастливи сме, че тази година седем невероятни дами от нашия екип също са посланици на кампанията. Това са момичета с различни професионални интереси в сфери като: финанси, право, безопасност на храните, търговия, човешки ресурси. Всяка от тях с ентусиазъм прегърна идеята да помогне за това общото ни послание за профилактика да достигне до максимално много хора", посочва Диана Йорданова, директор "Корпоративни комуникации и връзки с обществеността" във „Фантастико“.

Общият размер на подкрепата на компанията за последните четири години ще надхвърли 200 000 лв. От 2021г. до днес по програмата на фондацията „Ела и се прегледай“ са прегледани 5 860 жени и са открити находки за допълнителна верификация при 55 от тях


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Великобритания и Франция ще представят план за прекратяване на бойните действия в Украйна (Обновена)

Зеленски получи топло посрещане във Великобритания след скандала в Белия дом

17:32 - 02.03.2025
Важно днес

“Левски” съсипа червения празник с гол в последната секунда във Вечното дерби

До 90 мин. ЦСКА водеше с 2:0, но не успя да победи

15:55 - 02.03.2025
Еврото - въпроси и отговори

Какво ще стане със заплатите, ако се приеме еврото?

15:32 - 02.03.2025
Важно днес

Нелепо паркирана полицейска кола блокира трамваи в центъра на София

По случая е започнала проверка в МВР

13:55 - 02.03.2025
Важно днес

Хиляди блокираха Ниш за 18 часа в един от най-масовите протести в Сърбия

Протестите в Сърбия не стихват четвърти месец

11:29 - 02.03.2025
Важно днес

Израел прекъсна доставките на хуманитарната помощ за Газа

Първата фаза на примирието изтече в събота, а "Хамас" отказва удължаването ѝ

10:12 - 02.03.2025
Важно днес

Ограничения в движението заради мача "Левски-ЦСКА" в София

Организацията на трафика ще става по преценка на полицията

09:47 - 02.03.2025
Спорт

Най-чаканият мач на стадион “Диего Марадона” завърши без победител

Троен възел на върха в Италия

21:20 - 01.03.2025
Бизнес

Турска компания купува ключово златно находище в България

Turker Mining ще придобие 100% от собствеността на проекта "Розино"

20:39 - 01.03.2025