YouTube-каналът на Любомир Жечев беше изтрит след хакерска атака

* текстът е обновен на 19.12.2024 г.

Каналът в YouTube на влогъра Любомир Жечев беше изтрит.

Това се е случило след хакерска атака през мейл на негов сътрудник - монтажист, който е имал права на достъп до профила.

Човекът, който е "пробил" акаунта, е използвал канала за стриймване на live видео с реклама на криптовалути. Веднага след това YouTube го е блокирал. Каналът му беше възстановен два дни по-късно, на 19 декември, със съдействието на YouTube, стана ясно от съобщение на влогъра в социалната платформа Х.

Жечев е автор на документалното разследване за "Историческия парк" на Ивелин Михайлов. Неговият канал привлече внимание и към случая, в който служител на МВР, облечен с униформа на частната охранителна фирма "Делта гард", преби младо момче навръх Джулай морнинг в Созопол

Филмът за "Историческия парк" беше атакуван многократно от приближени на Михайлов не само в YouTube, но и при разпространението му по кината.

МВР и прокуратурата бяха започнали да разпитват хора, купили билети за прожекциите, заради предполагаеми сигнали за "измама" с продажбите.

Преди дни Любомир Жечев получи награда за разследваща журналистика от Антикорупционния фонд заради работата по обществено значими казуси.

Филмът за Исторически парк на Любомир Жечев Къде да гледаме филма за "Исторически парк" на Любомир Жечев


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Група във Facebook събира свидетелства за полицейско насилие и произвол на протеста на 1 декември

Групата е създадена от майката на арестувания Николай Алексиев

09:37 - 07.12.2025
Важно днес

Частичното бедственото положение в Созопол остава в сила

Най-критичнито място остава преливника на язовор "Ново Паничарево"

09:04 - 07.12.2025
Спорт

ЦСКА загуби “калната битка” срещу “Черно море”

Край на серията на “червените”

19:58 - 06.12.2025
Коледен булевард

Вяра Крушкова, която ни учи да обичаме прилепите или когато каузата те намира сама

Вяра е душата и двигателят на единствения специализиран спасителен и рехабилитационен център за прилепи в България Bat World Bulgaria.

18:51 - 06.12.2025
Важно днес

Къмпинг "Арапя" отново е наводнен, пътят Царево-Ахтопол също е залят от вода

Екипи на полицията са в готовност да реагират в Царево

18:33 - 06.12.2025
Текстове от партньори

Giving Friday на dm България събра рекордните 71 000 лева

Средствата ще бъдат дарени на дългогодишния партньор на компанията за инициативата - “SOS Детски селища България”

17:06 - 06.12.2025