Не позволиха на Адам Драйвър да кара Ферари във филма "Ferrari" Снимка: © Getty Images

Въпреки че в най-новия си филм Адам Драйвър влиза в ролята на Енцо Ферари - италианският основател на автомобилния производител Ferrari - на актьора не е било позволено да кара нито един от едноименните състезателни автомобили.

Биографичният филм, озаглавен "Ferrari", разказва за живота на автомобилния състезател. Действието в сюжета се фокусира върху 1957 г. - годината, когато Енцо се бори да запази компанията си, сблъсква се с проблеми в личния си живот и се бори с местния си съперник Мазерати за надмощие на пистата.

Във филма, режисиран от ветерана Майкъл Ман, са включени изпълнени с адреналин сцени с червените спортни автомобили. Звездата на продукцията обаче не е била допусната зад волана на нито един от тях.

"Те бяха най-страшните неща на снимачната площадка, но не ми позволиха да карам колите по застрахователни причини", казва Драйвър, цитиран от "Ройтерс".

Макар че на него не му е позволено да се качи във Ferrari, един от неговите колеги - Патрик Демпси, успява да седне зад волана на точни копия на емблематичните автомобили. Те са известни с отворения си покрив, който не осигурява никаква защита на изложените на риск водачи.

"Беше доста страшно. Когато караш модерен автомобил, имаш т.нар. предпазна клетка, но при тези коли нямаше такава", разказва Демпси.

Освен че построява точни копия на автомобилите, режисьорът Ман се грижи и за автентичните звуци във филма си. Той записва шумовете на оригиналните автомобили, включително на старо състезателно Maserati, собственост на Ник Мейсън - барабанист на рок групата Pink Floyd.

"Няма нищо подобно на него. Те са красиви, заплашителни и доста диви", казва Ман.

"Ferrari" е един от 23-те филма, които се състезават за престижната награда "Златен лъв" на кинофестивала във Венеция, който продължава до 9 септември. Адам Драйвър е един от малкото звезди, които присъстват на събитието на фона на продължаващата стачка на актьорите и сценаристите в Холивуд.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Осъденият за конфликт на интереси ректор на Техническия университет се връща като зам.-ректор

Проф. Кралов ще отговаря за учебната дейност, акредитацията и академичния състав. 

18:38 - 31.03.2025
Важно днес

Проверяват 9 кораба за разлив на мазут във Варна

Морска администрация“ проверява девет кораба

17:19 - 31.03.2025
Живот

От рок звезда до убиец – случаят Бертран Канта и мълчанието, което уби два пъти

Нов документален сериал на Netflix връща фокуса върху убийството на Мари Трентинян

17:00 - 31.03.2025
Кариерен (ре)старт

Куриерът, който оправи авария заедно с клиент на Glovo

Или какво може да ти се случи в рамките на 12 000 доставки за 2 години)

16:47 - 31.03.2025
Кино и сериали

Сагата Блейк Лайвли vs. Джъстин Балдони става документален сериал

Проектът идва въпреки че съдебният казус дори не е стигнал до разглеждане

15:45 - 31.03.2025
Политика

Кремъл, Орбан, Салвини, Вилдерс: Гневните реакции след присъдата на Льо Пен

В самата Франция реакциите са разнопосочни

15:45 - 31.03.2025
Важно днес

Майката на европрокурор Георгиева получила сърдечен арест. Прокуратурата не откри данни за насилие

Огън от цигара или печка запалил дома на 75-годишната жена в село Беглеж

15:40 - 31.03.2025
Бизнес

Пазарите се сриват в очакване на новите мита на Тръмп

Търговската война на американския президент доведе най-лошия месец за фондовите пазари от 2022 г. насам

15:33 - 31.03.2025