Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Кметът на Кърджали Хасан Азис отчете принос на връщането на хартиените бюлетини за резултата на ДПС на Избори 2023.
"Хартиената бюлетина ни помогна да постигнем целите, които си поставихме. Отстояваме позицията, че не трябва да се ограничават начините за упражняване на изборното право на хората. Това помогна на голяма част от хората да упражнят своя глас, а ние да постигнем целите, които сме си поставили", каза той на пресконференция след края на изборния ден.
Хасан Азис коментира, че очаква допълнителните гласове за ДПС от Турция, като заяви, че "при всичко над 50 000 гласа от Турция бихме били доволни".
Засега ДПС е на кантар за третото място в 49 Народно събрание заради силната конкуренция от "Възраждане".