Близките на Иво Андреев събират средства за семейството му

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Близки на убития във входа на дома си Иво Андреев събират средства, с които да подпомогнат семейството му: съпругата му и трите му деца. Ако искате да помогнете, може да го направите тук или тук.

Иво Андреев беше убит на 11 ноември от свой съсед на Женския пазар. Поради старата слава на района новината мина малко незабелязано, докато в един момент не се разбра повече за самоличността на жертвата.

41-годишният Иво Андреев е баща на три малки деца. Бивш журналист, той е един от основателите на скейт и сноуборд културата в България.

Андреев е застрелян пред очите на съпругата си от своя съсед Констандин Дамов, с когото според в. "24 часа" са в дългогодишен конфликт.

Стрелецът не е имал разрешително за притежание на пистолет, той е бивш военен, след което е работел като шофьор на маршрутка.

В МВР има множество сигнали от Андреев, както и от съседа му, които свидетлстват за наличието на конфликт между двамата.

Иво Андреев оставя три деца сираци, като най-малкото, Никола, е на една година.

Кампанията за помощ е от инициирана от братовчеда на Андреев и вече е достъпна в две платформи.

Ако бъде признат за виновен, Дамов може да получи от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без право на замяна.

В последните няколко години има множество случаи, в които (бивши) военни, които пазят оръжията си, ги използват за саморазправа.

На 16 август т.г. в Стара Загора млад военнослужещ застреля приятелката си, след което се самоуби.

На 20 февруари т.г. 49-годишен бивш военнослужещ простреля 13-годишно момче с въздушна пушка в Сливен.

Отговорност на МВР е да контролира притежателите на оръжия - включително да изисква проверка за психическата им годност.

Разследването би трябвало да покаже защо полицията не е проверила по-сериозно какви са мотивите зад привидно маловажните съседски конфликти и дали това престъпление можеше да се предотврати.

Бизнес

Warner Bros. отхвърли офертата на Paramount като „неадекватна“

Компанията определи сделката с Netflix като по-сигурна

19:05 - 07.01.2026
Кино и сериали

Сериалът The Night Manager се завърна след 10 г. Ще оправдае ли високите очаквания?

Том Хидълстън отново влиза в ролята на Джонатан Пайн в дългоочаквания втори сезон

18:40 - 07.01.2026
Важно днес

Освободиха директора на Българската национална филмотека, служителите протестират

Антония Ковачева ръководи институцията от 2013 г.

18:26 - 07.01.2026
Живот

Броени дни остават до края на фотоконкурса с награди от Xiaomi „Празнично Mi e”

сега коледните ни снимки могат да ни донесат награди със специалния Instagram фотоконкурс на Xiaomi „Празнично Mi e”.

18:17 - 07.01.2026
Текстове от партньори

Януари става Вегануари с био и веган храни на достъпни цени в Kaufland

Ритейлърът предлага и изобилие от рецепти само с растителни продукти

17:57 - 07.01.2026
Важно днес

Съд спря новите правила за изпита по математика след 7 клас

Заповедта беше атакувана от родители с три отделни жалби

17:00 - 07.01.2026
Важно днес

"България еър" обяви отстъпки до 35% за 12 дестинации в Европа и Близкия изток

Билетите са на промоционални цени до 23 януари

15:40 - 07.01.2026
Важно днес

САЩ задържаха руски петролен танкер в Атлантическия океан

Според американските власти корабът е превозвал петрол от Венецуела и Иран в нарушение на санкциите

15:25 - 07.01.2026
Текстове от партньори

„Честни цени – и в лева, и в евро“ - философията на Billa за спокоен преход към еврото

Веригата представя и QR калкулатор, с който всеки клиент може сам да провери цените

14:41 - 07.01.2026