ПП-ДБ няма да участва в преговорите за правителство

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


ПП-ДБ няма да участва в преговорите за съставяне на правителство с мандата на ГЕРБ-СДС. Това става ясно от официално писмо, в което от коалицията отклоняват поканата на партията на Бойко Борисов за разговори този следобед. Срещата им трябваше да се проведе днес от 15 ч.

"Уважаемо ръководство на ГЕРБ,
Благодарим за отправената покана от днес за днес.

ПГ на ПП-ДБ няма да участва в преговорите за съставяне на правителство, съобразявайки се с волята на избирателите и ще бъде силна проевропейска опозиция, която ще се бори с всеки опит за корупция и отклоняване от европейския път на България.

В 50-тото Народно събрание ПП-ДБ ще има конструктивно поведение и ще подкрепя националните приоритети и стратегическите цели на България, които са заложени в нашата програма. Смятаме, че вашият подход няма как да доведе до управление, което да работи в интерес на страната", заявяват от ПП-ДБ.

От партията на Борисов най-напред канят на разговори ДПС, след това "Продължаваме промяната - Демократична България" и "Възраждане". Първите консултации са насрочени за 17 юни и според уточненията на пресцентъра на ГЕРБ ще се проведат в последователност определена от електоралната тежест на партиите след вота.

За 18 юни са предвидени срещи с БСП, "Има такъв народ" и "Величие".

Президентът Румен Радев свика на първо заседание новоизбраното 50-о Народно събрание на 19 юни 2024 г. (сряда).


ГЕРБ започва преговорите за подкрепа на кабинет със свой премиер

Важно днес

Руски дрон уби 12 души при удар срещу автобус в Украйна

Още седем души са ранени, а атаката е насочена срещу цивилна инфраструктура далеч от фронтовата линия

20:00 - 01.02.2026
Важно днес

Антон Кутев: Главчев не е добър вариант за премиер, а ако е Мария Филипова - ще изглежда комично

Според него БСП няма да влезе в следващия парламент

18:22 - 01.02.2026
Култура

На дивана на Бела Фройд - внучката на психоаналитика "лекува" звезди в подкаста „Fashion Neurosis“

Внучката на Фройд живее в Лондон, работи като дизайнер и прави един от най-популярните модни подкасти в YouTube

15:11 - 01.02.2026
Спорт

Карлос Алкарас счупи 87-годишен рекорд с победа над Джокович на финала на Australian Open

Световният №1 вече има кариерен Голям шлем

13:49 - 01.02.2026
Живот

От първото адаптирано мляко до залесената гора, или как грижата се превръща в бизнес модел

Храната като сила за добро е философията на "Нестле" и България е пример

13:20 - 01.02.2026
Важно днес

Иран обяви европейските армии за „терористи“ и предупреди съседите си за регионален конфликт

Режимът на Хаменей е готов за преговори, но при условие, че не се налагат ограничения за отбранителните способности на Иран

11:50 - 01.02.2026
Важно днес

Историята на Народния съд, унищожил елита на България преди 81 години

Денят на почит към жертвите на комунизма се отбелязва в България от 2007 г. по инициатива на президентите Желю Желев и Петър Стоянов

11:25 - 01.02.2026
Важно днес

Край на плащанията в левове. От днес се разплащаме само в евро

Търговците вече не са длъжни да приемат левове, като рестото при всяко плащане ще се връща единствено в евро

10:14 - 01.02.2026
Важно днес

Сняг обхваща цялата страна на 1 февруари, обявен е оранжев код за опасно време

НИМХ предупреждава за интензивни валежи, виелици и образуване на значителна снежна покривка

09:24 - 01.02.2026