Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Няколко експлозии са чути рано в неделя в Киев, обяви кметът на града Витали Кличко със съобщение в Telegram.
Обстрелван е централният Шевченскивския район, където се намират редица университети, ресторанти и галерии.
"Евакуират се жителите на две сгради," каза Кличко. "Има хора под останките. Спасиха 7-годишно момиче. Жива е. Сега се опитват да спасят и майка ѝ.
Киев не бе обстрелван от Русия от близо три седмици. AFP съобщава, че експлозиите са се случили около 6:30 сутринта.
Кореспондентът на The Guardian Лоренцо Тондо твърди, че градът е бил уцелен от четири ракети. По негови думи е бил засегнат етаж на жилищна сграда.
We just arrived in #Kyiv by train & as soon as we got out of the railway station, city was hit by 4 missile strikes. #war #Russia #invasion #Ukraine @AlessioMamo pic.twitter.com/Rsm7067tnK
— Lorenzo Tondo (@lorenzo_tondo) June 26, 2022
В Германия днес се събират лидерите на G7, като се очаква да решат да забранят вноса на злато от Русия, пише Reuters. Източник от германското правителство добави, че се провеждат и конструктивни разговори за въвеждането на евентуална ценова граница при вноса на руски петрол. Форумът ще приключи във вторник.