Нападения със спринцовки над жени доведоха до десетки арести във Франция Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Дванадесет души са арестувани в различни части на Франция, след като 145 души подават сигнали, че са били убодени със спринцовки по време на традиционния уличен фестивал Fête de la Musique.

Присъствали на събитието, сред които 15-годишно момиче, съобщават, че са се почувствали зле след убожданията. Няколко пострадали са били откарани в болница за токсикологични изследвания.

Полицията е започнала разследване, но все още не е ясно дали става въпрос за инжектиране на упойващи вещества като Rohypnol или GHB наричани и „дрога за изнасилване“, които водят до объркване и загуба на съзнание, което прави жертвите уязвими на сексуално насилие.

Fête de la Musique всяка година привлича милиони хора, но по оценка на властите този път посетителите са били „безпрецедентно“ много.

Часове преди началото фестивала кметът на Мец (град в Североизточна Франция) Франсоа Гросдидие предупреди, че социалните мрежи се разпространяват призиви жените да бъдат специално атакувани.

В града са задържани двама мъже, след като една от жертвите разпознала извършителите. Властите уточняват, че някои от потърпевшите са непълнолетни, а един от задържаните е на 20 години. Той е бил известен на полицията с предишни прояви на насилие. Сигнали за убождания има от различни части на страната.

Случаите напомнят за вълната от сигнали през 2022 г., когато стотици хора, предимно жени, се оплакаха от убождания с игли в клубове, барове и по време на концерти.

Тогава властите препоръчаха при съмнения за нападение с игла незабавно да се потърси медицинска помощ и да се направят тестове за упойващи вещества.

Тазгодишният Fête de la Musique привлече рекорден брой участници, особено в Париж.

Джеймс Клевърли "Малко рохипнол в питието на жена" - Призиви за оставка на британски министър след спорно изказване

Важно днес

Майката на кандидатка за депутат почина след взривове срещу „Нова демокрация“ в Солун

Гръцките власти разследват взривове срещу представители на управляващата партия

14:18 - 02.07.2026
Важно днес

Пожар избухна в депо за отпадъци край Созопол

Екип на РИОСВ-Бургас пътува към мястото

13:59 - 02.07.2026
Спорт

Никола Цолов прави лъвски скок към Формула 1

Мечтата е все по-близо

13:16 - 02.07.2026
Важно днес

Масирана атака на Русия срещу Киев уби 17 души, Украйна удари руска рафинерия

Москва твърди, че ударът е отговор на украинските атаки по петролния сектор

12:51 - 02.07.2026
Важно днес

Десислава Атанасова е летяла с Пеевски до Дубай в годината, в която стана конституцуонен съдия

В МВР има данни за над 200 частни полета на Пеевски за последните 8 години

12:11 - 02.07.2026
Важно днес

Министърът на правосъдието поиска временното отстраняване на шефката на СГП Емилия Русинова

Ако остане на поста си, тя може да влияе върху разследванията по “Осемте джуджета”, твърди Найденов

11:50 - 02.07.2026
Важно днес

Предложение за брак от върха на Емпайър Стейт Билдинг завърши с арест

Двойка известни руфтоп катерачи "покориха" небостъргача в Ню Йорк

11:39 - 02.07.2026
Важно днес

ГЕРБ гласува с "Прогресивна България" Асен Меджидиев да поеме управлението на НЗОК

Министърът от кабинетите на Гълъб Донев вече е подуправител на здравната каса

10:54 - 02.07.2026
Важно днес

Заради „копърките“ на летище "Васил Левски" въвеждат нова система за поръчка на таксита

Пътниците трябва предварително да заявят такси и да получат билет за курса

09:19 - 02.07.2026