Хаосът "Аржентина - Мароко" на Олимпиадата: 16 минути добавено време, отменен гол и обстрел с бутилки Снимка: © Getty Images

Футболният турнир на Олимпиадата във Франция започна със сцени на хаос и странни съдийски решения по време на мача Аржентина - Мароко.

Драмата избухна заради решението на рефера да даде 15 минути допълнително време след края на второто полувреме, докато Мароко водеше с 2-1 срещу световния шампион.

Аржентина успя да изравни в 15:25 минута след изтичането на редовното време на мача, след три поредни шута към вратата, спасявания и рикошети. Всичко това отприщи гнева на мароканската агитка на трибуните в град Сент Етиен.

Футболистите бяха обстрелвани с бутилки, чаши и димка, а няколко души от публиката нахлуха на терена. Мачът беше спрян, а информационните табла на стадиона приканваха хората да си тръгнат.

Изненадващо - два часа по-късно играчите от двата отбора се върнаха обратно за "доиграване" на още три минути добавено време, този път пред празни трибуни.

При това изравнителният гол на Кристиан Медина беше обявен за невалиден от VAR заради предполагаема засада.

В крайна сметка Мароко запази победата си с 2:1, но цялата организация на мача беше поставена под сериозни съмнения.

Футболната федерация на Аржентина е отправила официална жалба пред ФИФА заради случилото се на стадиона.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: