Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Волейболистите от мъжкия национален отбор на България претърпяха загуба от Словения в Лигата на нациите. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим отстъпи с 2:3 (25:19, 21:25, 25:17, 24:26, 6:15) в мач от група 6, изигран в Любляна.
Поражението е трето за "лъвовете" в тазгодишното издание на турнира. След него страната ни е на десетата позиция с 9 точки (3 победи, 3 загуби).
Най-резултатен бе Александър Николов с 28 точки (5 аса), с 13 точки завърши Аспарух Аспарухов (1 ас, 1 блокада).
За съперника Ник Муянович се отчете със 17 точки (2 блокади), с 15 точки приключи Рок Можич (1 ас, 4 блокади).
В следващия си двубой "трикольорите" излизат срещу Канада на 27 юни (събота), от 17:30 ч.