Без българи във втория кръг на сингъл на Australian Open. И Виктория Томова отпадна Снимка: © Getty

Виктория Томова отпадна в първи кръг на Australian Open. Ракета №1 на България при жените не успя да се противопостави на световната №10 Дария Касаткина и отстъпи с 1-6, 3-6 след малко повече от час на корта.

Сервисът на Томова не работеше, което водеше до постоянни проблеми, които тя не можа да компенсира.

Томова откри мача с гейм на 0, а веднага след това имаше два брейкбола за 2-0. Касаткина взе подаването си, а до края на сета не загуби нито точка повече на сервис. В същото време рускинята реализира три грейка като два от тях бяха на 0.

В началото на втория сет надеждите на Томова се върнаха, след като тя дори поведе с пробив за 2-1 при първата почивка. Касаткина обаче реагира с рибрейк. Томова взе подаването си за 3-3, но това бе последният ѝ гейм в мача.

„Доволна съм от победата. Първите мачове винаги са по-стресови, така че съм доволна как се справих с мача. Бе много трудно, особено в началото“, коментира Касаткина след мача.

„Опитвах да остана концентрирана. Във всеки един момент нещата могат да се обърнат. Бе по-лесно като играех с вятъра, от другата страна бе трудно", добави още световната №10.

За Виктория Томова престоят в Мелбърн все пак продължава, тъй като тя ще играе и в турнира на двойки, където с Ребека Срамкова ще срещнат китайките Ксиню Джиан и Яфан Уан в първи кръг.

Почти четири години не се бе случвало България да няма представител във втория кръг на сингъл на турнир от Големия шлем.

Ролан Гарос 2021 бе последното издание на „мейджър“ турнир, в който това отново бе факт.

Тогава Димитров бе единственият роден представител в надпреварата като за съжаление отпадането му отново бе заради контузия.

Той играеше с Маркос Гирон като дори имаше мачболи в третия сет преди да спре участието си в мача при резултат 6-2, 6-4, 5-7, 0-3.

Григор има и едно по-скорошно отпадане в първи кръг – на Уимбълдън 2022, когато отново контузия бе причината да се раздели с турнира на старта при резултат 6-4, 2-6 срещу Стив Джонсън.

Преди три години в Лондон обаче България имаше своя представител във втори кръг в лицето на Томова, която тогава победи Дария Савил преди да отстъпи на Мария Сакари след това.

Сега българските надежди в Мелбърн се прехвърлят на тримата ни представители при юношите – Александър Василев, Росица Денчева и Елизара Янева.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Тръмп призова за 30-дневно примирие в Украйна и заплаши с нови санкции

Володимир Зеленски потвърди, че Украйна е готова на примирие "още днес"

07:28 - 09.05.2025
Политика

Тръмп и Стармър се споразумяха: САЩ премахват част от митата за Великобритания

Тръмп разхлабва митата в първото търговско споразумение с чужда страна

19:39 - 08.05.2025
Важно днес

Съдът отново пуска Васил Божков да пътува в чужбина, за да се лекува

Не е ясно кога и къде точно ще пътува Божков

19:15 - 08.05.2025
Важно днес

За първи път американец е начело на Католическата църква. Конклавът избра папа Лъв XIV

В първото си обръщение към католическия свят папа Лъв XIV призова за мир

19:14 - 08.05.2025
Важно днес

Управляващите и ДПС-Пеевски си избраха ръководства на два държавни контролни органа

Трима служители на ДАНС влизат в Бюрото за подслушване. Комисията за дискриминацията има нов председател

18:30 - 08.05.2025
Бизнес

48 германски корпорации се извиниха за възхода на нацизма

От "Дойче Банк" до BMW - компаниите излязоха с декларация по случай 80 години от края на Втората световна война

18:18 - 08.05.2025
Политика

"Алтернатива за Германия" вече не е екстремистка, а "подозрителна" организация

Германското разузнаване свали етикета от партията, докато тече съдебен спор

17:53 - 08.05.2025
Важно днес

Стачка блокира италиански летища на 9 май

Очакват се закъснения и отменени полети от Милано, Болоня, Венеция

17:29 - 08.05.2025
Политика

Имотен скандал беляза президентския вот в Полша

Консервативният кандидат Карол Навроцки е в центъра на съмнителна сделка

16:09 - 08.05.2025