Алексей Петров е убит в София (обновена)

Основателят на "Лев Инс" и бивш служител на "баретите" Алексей Петров е застрелян в столичния квартал "Драгалевци", потвърди МВР пред БТА. Убийството е станало ото 12,20 ч. Придружавала го е жена, която е откарана в тежко състояние в болница. Малко преди официалното съобщение новината съобщиха bTV и БНР.

Покушението се случва след няколко неуспешни опита за убийството на 62-годишния Петров - през 2002 и 2015 г. При последното нападение срещу него отпреди 7 години по колата на Петров беше стреляно с гранатомет. Извършителят Роман Логвиненко беше арестуван и осъден окончателно през 2021.

bTV съобщава, че Петров е бил без охрана на преход на Витоша. По-късно от МВР и прокуратурата отрекоха това - бил е с "обичайната си охрана".

Петров е застрелян в гориста местност, близо до пътека, част от негов редовен маршрут в планината.

Жената, пострадала при стрелбата срещу Петров, е жива, съобщиха от "Пирогов", след като се появи информация в Nova, че е загинала.

"В спешното отделение на университетската болница "Пирогов" е докарана жена с огнестрелна рана. Веднага е въведена в пироговската противошокова зала, където са извършени подробни диагностични дейности. 48-годишната жена ще бъде въведена в операционната, където ще се извършат ревизионни дейности на нараняването ѝ", се казва в съобщението.

Смъртта на Алексей Петров се случва само два месеца след като друг бивш служител на СОБТ от неговия период - Ангел Христов, известен като част от Братя Галеви - беше намерен мъртъв в дома си в Ресилово, след като МВР го издирваше повече от 10 години.

Това е и поредно показно убийство на знакова фигура след разстрела на Красимир Каменов-Къро в Южна Африка в края на май.

Кой е Алексей Петров: От "баретите" и застраховките до съветник на Петко Сертов в ДАНС и делото "Октопод"


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Технологии

Австралия забранява YouTube за деца под 16 години

Видеоплатформата влиза в забранителния списък, където вече са включени останалите социални мрежи

19:00 - 30.07.2025
Важно днес

Протестиращи настояват държавата най-после да закупи авиотехника за гасене на пожари

Недоволството е не само срещу правителството, но и срещу депутатите в Народното събрание

18:32 - 30.07.2025
Важно днес

Проектът на Пеевски за закриване на КПК е временно блокиран

Правната комисия в парламента отказа да го разгледа като извънредна точка в днешното си заседание

18:26 - 30.07.2025
Важно днес

Москва заплаши България с "адекватен отговор" заради позиция за войната в Украйна

Кремъл определи декларацията на българския парламент, която осъжда руската агресия, като “откъсната от реалността” и заговори за “неизбежни последици”

17:41 - 30.07.2025
Важно днес

Дете на две години е в кома след падане от втория етаж на болницата в Карнобат

Обстоятелствата около инцидента се разследват

17:16 - 30.07.2025
Кариерен (ре)старт

От AI до дигитален маркетинг: започва кандидатстването за стажантската програма Hub by Yettel

До 10 септември студенти и млади специалисти могат да кандидатстват за десетото юбилейно издание на програмата

17:11 - 30.07.2025
Политика

Дискриминация ли е да си купиш яйца? Пропаганда ли е теорията на Дарвин? И още бисери от Комисията по образование

Четиричасово заседание предизвика вълна от възмущение и критики сред образователни експерти заради ниското ниво

16:21 - 30.07.2025