Борислав Сарафов отстрани Сийка Милева, която бе говорител на Иван Гешев Снимка: © Булевард България

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Временно изпълняващият длъжността главен прокурор Борислав Сарафов освободи Сийка Милева като говорител на държавното обвинение. Тя обаче ще продължи да работи във Върховната касационна прокуратура, съобщава bTV.

Отстраняването на Милева е поредната активност на Сарафов в днешния ден. По-рано днес той освободи всички заместници на уволнения Иван Гешев – с мотива, че иска да сформира свой екип от хора, на които да може да разчита и с които споделя общи принципи и ценности.

Също така закри и Експертния съвет, създаден от Иван Гешев през май 2020 г., в който влезе и противоречивата фигура на бившия главен прокурор Никола Филчев. Назначи и нов шеф на националното следствие – Ивелина Христова.

Наред с кадровите промени, Борислав Сарафов поиска информация и от МВР за охраняваните лица. Това се случи, след като стана ясно, че бившата съпруга на Петьо Еврото – Любена Павлова, е сред тях.

Спорт

Капитан Роналдо смълча критиците и се отпуши на Мондиал 2026

Голям мач за Кристиано

21:02 - 23.06.2026
Кино и сериали

Зоуи Кравиц и Сейди Синк участват в експериментална видеоигра на Netflix

В Unhinged действието се развива на екрана, а телефонът на играча служи като контролер

19:07 - 23.06.2026
Важно днес

Голям пожар избухна в столичния квартал „Обеля“

На място са изпратени екипи на пожарната, линейка и полиция

18:33 - 23.06.2026
Спорт

Никола Цолов има гарантирано място във Формула 1 за 2027 г., съобщи испанско издание

Българският пилот ще кара за Racing Bulls през следващия сезон, твърди специализираният сайт SoyMotor

18:00 - 23.06.2026
Важно днес

DARA отказа да участва във фестивал в Баку с руски изпълнители, подкрепящи войната

Певицата беше критикувана от украински фенове

17:27 - 23.06.2026
Бизнес

Милена Драгийска, Lidl: Не високите цени, а доходите остават проблем в България

Свръхправомощията на КЗК създават риск, не решават проблем

16:38 - 23.06.2026
Важно днес

КЗК отмени поръчката за проектирането на Националната детска болница

Държавната компания ще обжалва решението

15:49 - 23.06.2026
Бизнес

Фалшивото "немско масло" без краве мляко е засечено заради съмнително ниска цена

Не става въпрос за имитация на "краварката", а за фалшив продукт

15:15 - 23.06.2026
Бизнес

Битката за империята зад Ray-Ban все повече прилича на сюжет от Succession

Един от наследниците на богатството на Леонардо Дел Векио иска контрол. Семейният фонд не дава

14:41 - 23.06.2026