Борисов не иска институциите да се занимават с драмите в ДПС и БСП

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов изглежда не е доволен, че медиите обръщат внимание на разривите в ДПС и БСП и напълно неглижира случващото се в двете партии. Според него действията, които на практика могат да преподредят предизборната картина, нямат абсолютно "никакво значение".

Борисов смята, че това са вътрешнопартийни проблеми и поиска институциите изобщо да не се занимават с тях. Точно те обаче ще се окажат ключови за случващото се и в двете формации.

  • Софийския градски съд трябва да реши кой всъщност представлява БСП - дали остранената лидерка Корнелия Нинова или временно назначеният на поста Атанас Зафиров.
  • Евентуалният спор кое ДПС ще присъства в бюлетината и кое - не, ще се реши във Върховния административен съд. Това се случва, след като и двете крила - около Делян Пеевски и около Ахмед Доган, се опитват да се регистрират пред изборния орган с марката "ДПС".

Председателят на ГЕРБ заяви, че не се интересува особено много от тези два разрива, като по думите му те били без значение, тъй като тези две партии "се бият вътре за един и същи електорат".

"Слабостта на всеки един от тях е, че прехвърля проблемите върху институциите. Да де, ама те не са проблем на институциите. Вижте само как е разположена полицията - едни на "Позитано" (мястото, където е централата на БСП - б.ред.), едни са на "Росенец", едни пред ЦИК. А кой пази хората? Кой работи?", каза остро Борисов.

Партийният лидер продължи срещата си в Бургас в познатия си предизборен дух с куп предизборни обещания и критики за управлението през последните четири години. За пореден път той се спря на темите за пътните възли в страната и миграцията.

"Аз не мисля, че нещо хубаво се е случило за Бургас извън нашето управление. Сега като минавах и гледах пътя за Слънчев бряг. Ама вие нямаше да видите този път във вашия съзнателен живот [ако не беше ГЕРБ]. До ден днешен помня как затънах с джипката в блатото, и питах как ще правим път в тези блата. А сега е прекрасно - отляво, отдясно. А за последните 4 години какво се случи?", допълни председателят на ГЕРБ.

Той не пропусна възможността да се самоизтъкне, макар и с помощта на противоречиви твърдения - като това, че "Хърватия се учеше от мен за еврозоната".

"Ние толкова много правихме, че на вас ви беше досадно да изброяваме... Ние винаги сме били пример за подражание. Хърватия от мен се учеше за еврозоната", каза Борисов.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Безпрецедентен инцидент с фуникуляр в Лисабон. Обявен е ден на траур

Глория“ е една от най-известните туристически атракции в Лисабон

00:02 - 04.09.2025
Важно днес

Граждани излязоха на масов протест, за да дадат "отпор срещу диктатурата"

Организатори са юристите от "Правосъдие за всеки"

20:45 - 03.09.2025
Важно днес

Путин "покани" Зеленски на среща в Москва, докато Русия го издирва

През 2024 година Русия обяви за международно издирване украинския президент

20:19 - 03.09.2025
Спорт

Пълен национален стадион за първи път от 16 години. България срещу Испания в “най-хубавия мач”

Никой не дава шанс на “лъвовете” срещу европейския шампион

18:04 - 03.09.2025
Важно днес

ГЕРБ, БСП и ИТН променят закон, за да сменят предсрочно председателя на статистическия институт

Атанас Атанасов беше назначен през 2022 г. след конкурс

17:49 - 03.09.2025
Важно днес

Журналистът Константин Вълков става част от Съвета на Института за пазарна икономика

Вълков се раздели с "Дарик" в началото на годината

16:32 - 03.09.2025
Важно днес

Държавата е въртяла милиони през краден касов апарат на кебапчия

В схемата са участвали министерства, общини, парламента и дори АДФИ

16:01 - 03.09.2025
Важно днес

Полицаи отиват на съд за убийство по особено жесток начин на арестант в Казанлък

Според обвинението те са пребили човека, въпреки че той не е проявил агресия

15:53 - 03.09.2025
Важно днес

Починала е 35-годишната жена, която беше пометена от АТВ на тротоар в "Слънчев бряг"

В продължение на седмици тя беше в мозъчна смърт

14:48 - 03.09.2025