Братята Дъфър се завръщат с нов хорър сериал след Stranger Things

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Новият хорър сериал „Something Very Bad Is Going to Happen“ – първият проект на братята Дъфър след „Stranger Things“, този път в ролята на продуценти – вече е наличен в Netflix. В центъра са Рейчъл (Камила Мороне) и годеникът ѝ Ники (Адам ДиМарко), които пристигат в отдалечена семейна къща, където трябва да се състои сватбата им. Още по пътя обаче започват да се появяват тревожни знаци, че нещо в тази връзка – и в това семейство – не е наред.

Сериалът е създаден от Хейли З. Бостън (позната с „Brand New Cherry Flavor“ и „Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities“) и съчетава психологически хорър с мистерия и напрегната семейна динамика.

Според The Guardian именно този баланс го прави толкова въздействащ – историята не разчита на познатите хорър клишета, а на по-дълбок страх: от брака като капан, от чуждото семейство като заплаха и от усещането, че може никога да не си познавал истински човека до себе си.

В този контекст героинята на Мороне не е пасивна жертва, а персонаж с инстинкт за самосъхранение, което прави разказа по-убедителен.

Критиците обаче не са единодушни. В рецензия за Time сериалът е критикуван заради темпото си – според изданието историята се развива твърде бавно и не успява достатъчно ясно да разгърне сюжетните линии.

Макар да поставя интересни въпроси за брака – какво означава да избереш „правилния“ човек – сериалът, според критиката, отлага отговорите и ги заменя с предвидими обрати. Особено в първите епизоди натрупването на напрежение остава без развитие, което създава усещане за липса на ясен фокус.

Този подход обаче е напълно съзнателен. В интервю за The Hollywood Reporter Хейли З. Бостън обяснява, че идеята за сериала идва от личните ѝ страхове – включително от въпроса дали е възможно човек да избере „грешния“ партньор.

По думите ѝ историята е замислена като жанров експеримент, който съчетава хорър, психологическа драма и дори комедийни елементи, като целенасочено играе с очакванията на зрителя.

Именно затова и тонът се променя – от по-напрегнато начало към по-интимни, почти камерни сцени, в които фокусът пада върху взаимоотношенията. Тази промяна не е случайна, а част от начина, по който историята се развива.

Самата Хейли З. Бостън признава, че това е съзнателен избор и че е имало колебания дали подобен подход няма да отблъсне част от зрителите още в първите епизоди.

Да гледаш Stranger Things с родителите си - по-веселият сериал

Stranger Things Защо финалът на Stranger Things разочарова толкова много хора?

Важно днес

Николай Шушков е новият директор на Агенция "Митници"

Бивш зам.-министър на регионалното развитие и областен управител на Благоевград

12:34 - 18.05.2026
Технологии

Когато емоциите надделяват над фактите: защо често надценяваме умението си да разпознаваме дезинформация

Проучване на Yettel показва, че силно емоционалните заглавия подтикват 44% от потребителите да кликнат

12:14 - 18.05.2026
Важно днес

Бившият посланик в Унгария и Иран става зам.-министър на външните работи

Румен Радев е подписал назначенията на четирима зам.-министри в новия кабинет

11:10 - 18.05.2026
Живот

Кампания на ASICS показва лица след тренировка, за да подчертае блясъка отвътре

"Get the Glow“ показва как 15 минути движение могат да повдигнат и освежат тялото и ума

09:55 - 18.05.2026
Важно днес

МРРБ: Кабинетът "Желязков" е индексирал дори платените аванси за недовършената АМ "Хемус"

Иван Шишков съобщи, че е спрял всички плащания по новата методика

09:51 - 18.05.2026
Важно днес

DARA: Ние можем да печелим, не се отказвайте от българските артисти толкова бързо

Победителката на Евровизия подготвя албум на английски език и мечтае за световна кариера

09:12 - 18.05.2026
Важно днес

Пеевски поиска сваляне на охраната на Теодора Георгиева след интервюто на Кьовеши

Пеевски беше уличен от Георгиева в заплахи в сигнала, заради който МВР ѝ назначи охрана

08:14 - 18.05.2026
Важно днес

София организира парти за DARA на открито

"Нека й покажем, че цяла България стои зад нея"

07:53 - 18.05.2026
Важно днес

Румен Радев заминава на първо посещение като премиер в Германия

Радев ще разговаря с канцлера Фридрих Мерц

07:36 - 18.05.2026