Статията е обновена в 13:57 на 27.01.2025 г.
В навечерието на Международния възпоменателен ден на Холокоста, доктор Емилова, в предаването "Събуди се" на Нова телевизия, докато мимоходом обяснява как чесънът и плодовете биха могли да лекуват ракови клетки, заяви: "След Освиенцим всички оцелели са живели над 100 години, защото са се прочистили много добре".
Доктор Емилова иска да докаже тезата, че няма хора, които не биха могли да намалят теглото си. "В Освиенцим е нямало нито един дебел, независимо какви болести са имали хората."
"99 % от болестите могат да бъдат излекувани с това простичко нещо. Промяна в начина на живот и хранене", категорична е специалистката като не уточнява колко "крайна" трябва да бъде тази промяна.
@boulevardbulgaria В навечерието на Международния възпоменателен ден на Холокоста, доктор Емилова, докато мимоходом обяснява как чесънът и плодовете биха могли да лекуват ракови клетки, заяви: "След Освиенцим всички оцелели са живели над 100 години, защото са се прочистили много добре".
♬ original sound - Boulevard Bulgaria
Фолкпевицата Глория, дългогoдишна почитателка на методите на доктор Емилова, също се включва в репортажа.
В навечерието на 27 януари българската телевизия ни предлага някаква налудна комбинация от чалга и дълбоко неетични и неморални сравнения и твърдения.
Водещата на предаването Марина Цекова също не реагира.
На следващия ден от предаването "Събуди се" публикуваха съобщение, в което заявяват, че екипът не споделя "изразеният от доктор Емилова "неуместен пример". "Поднасяме своите искрени извинения към зрителите, които са се почувствали засегнати от нейните думи на живо в предаването, както и към близките на жертвите на Холокоста."
Д-р Людмила Емилова е родена във Варна през 1943 г. Завършва Варненския медицински институт през 1969 г., като в последствие придобива специалности по вътрешни болести, ревматология и кардиология. Има клиника в черноморския курорт Св. Св. Константин и Елена, където прилага лечение чрез глад, в комбинация с други дейности.
Международният ден за възпоменание на жертвите от Холокоста е установен на датата на освобождаването на концентрационния лагер „Аушвиц-Биркенау“ от Червената армия на 27 януари 1945 г
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: