ДПС на Пеевски се сети да "сваля" цените за паркинг и в Хасково - след като гласува поскъпване Снимка: © Facebook "ДПС-Ново начало Хасково"

ДПС - Ново начало вече не иска по-високи цени за синята зона в Хасково. Преди два месеца общинските съветници на Делян Пеевски подкрепиха единодушно идеята паркирането да струва 2 лева на час, вместо досегашния 1 лев. Одобриха и по-високите цени за абонаменти, глоби и махане на скоби.

Днес обаче се обърнаха на 180 градуса и призоваха за връщане на старите цени за платено паркиране.

Защо? Вероятно отговорът е, че не е удобно, когато лидерът на ДПС Делян Пеевски обвинява политически опоненти си за неща, каквито членовете на собствената му партия правят из страната.

Така атаката на Пеевски срещу кмета на София Васил Терзиев и увеличаването на цените на синя и зелена зона в столицата, се обърна срещу ДПС-Ново начало в Кърджали и Хасково.

И в двата града, където Пеевски има влияние в местната власт, макар и различно по тежест, цените за паркиране скочиха двойно - в Кърджали още през юли, в Хасково, където кметът обаче е от ГЕРБ - през септември. Пеевски или не е знаел какво правят съпартийците му по места, или тогава колко струва паркирането на хората не му е било проблем. Сега обаче тази информация постави лидера на ДПС в неизгодна позиция.

Затова първо кметът на Кърджали от ДПС Ерол Мюмюн върна старите цени. “Промоцията” обаче ще важи само до средата на следващата година, въпреки че Пеевски призова всички свои кметове и общински съветници “да не пипат местните данъци и такси една година”.

В Хасково, след като "Булевард България" описа историята па повишените цени за паркиране, се оказаха по-стриктни в изпълнението на задачите от лидера си. Сега вече предлагат в името на “стабилност и предвидимост за домакинствата и бизнеса” замразяване на всички данъци и административни такси, както и цените за паркиране за една година.

На този етап властта в Хасково така или иначе няма намерение да вдига местните данъци. Пред “Булевард България” кметът на града Станислав Дечев (ГЕРБ) още вчера обясни, че данъците са увеличени през миналата година и това не е въпрос, който стои на дневен ред.

Дечев беше категоричен и че цените на паркирането няма да бъдат върнати назад, независимо от призивите на Делян Пеевски. Дори без гласовете на ДПС зад кмета би трябвало да има достатъчно гласове, за да остане увеличението в сила. Освен ако още някой не промени мнението си за една нощ.

В София не може, в Хасково не е проблем. Цените за зона и там скачат - с вот от ГЕРБ и ДПС на Пеевски

Кърджали се принуди да свали таксата на синята зона след спора на Васил Терзиев с Пеевски


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Политика

По-високите вноски за пенсия са на финалната права

Комисията по бюджет и финанси одобри бюджетите на НОИ и НЗОК на второ четене

18:22 - 26.11.2025
Важно днес

"Данчо, ела" - всички изходи на парламента за блокирани от протестиращи, част от депутатите са вътре

Граждани се подредиха в жива верига пред парламента

17:49 - 26.11.2025
Важно днес

Съдът пуска незабавно под домашен арест Никола Барбутов - бившия зам.-кмет на София

Прокуратурата може да обжалва по-леката мярка

17:18 - 26.11.2025
Живот

Инфлуенсърката Киара Ферани може да влезе в затвора за измама

Прокурор в Милано иска 20-месечна присъда за бившия модел

17:14 - 26.11.2025
Важно днес

Пеевски казва, Назарян изпълнява - депутатите се отказват от паркинга до "Александър Невски"

Столичната община отдавна иска същото, но парламентът не реагираше

16:56 - 26.11.2025
Здраве

Инвитро център Токуда започва кампания за превантивно замразяване на яйцеклетки

Какво трябва да знаят жените, които планират раждането на дете на по-късен етап

15:46 - 26.11.2025
Важно днес

Огромен пожар в Хонконг в многоетажен жилищен комплекс взе 13 жертви

В комплекса живеят около 4600 души 

15:44 - 26.11.2025
Култура

Непоказвана досега картина на Реноар беше продадена за 1,8 млн. евро

Платното изобразява сина на художника с неговата бавачка

15:17 - 26.11.2025