Футболни ултраси са нападнали зрители на филма "Близо" във Варна, "Възраждане" блокира Фестивалния център

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Фестивалният център във Варна стана арена на нова ескалация на агресивно поведение, прикрита зад протест срещу прожекция на филма "Близо" - броени седмици след като той беше спрян от агитки на "Възраждане" в София.

Излъчването на филма във Варна, планирано за тази вечер, е отменено от организаторите, след като активисти на партията на Костадин Костадинов се заканват отново да излязат на протест срещу "педофилията" и "подкопаването на християнските и морални устои на нашето общество".

Входът на сградата е блокиран не само от партийни активисти, но и от футболни агитки, крещящи "Умрете, педали".

Журналистката Татяна Кристи обаче публикува видеоклип, на който се вижда как група млади мъже се опитват да нападнат събралите се хора пред центъра и крещят груби обиди срещу тях. Тя ги идентифицира като ултраси на ФК "Черно море" и "криминален контингент"

Единствената полицайка на мястото на инцидента едва успява да удържи агресията на групата. Едва след като един от ултрасите се хвърля срещу Кристи, се намесват още няколко униформени служители на МВР.

На записите се чува как един от нападателите крещи "Ще те убия, мършо", но въпреки това не е арестуван от полицията.

"Днес за първи път в живота си видях какво е фашизъм на живо! Видях 1933 под благосклонния поглед на държавата в лицето на МВР! Агресията тук е с/у мен. Замериха ме с шише, удариха ме, полицията видя всичко. Ще пиша още. Това е видео, където платени фашаги-- криминален контингент и от клуб "Черно море" , не само на Израждане, блокират изходите на ФК, за да не могат , хората дошли на ОТМЕНЕНАТА продукция на "Близо" да излязат. Полицията не разгони фашагите, казаха ни да не излизаме от сградата, защото "не гарантират сигурността ни", пише тя във Facebook.

Важно днес

ДБ: Разделянето на групата ПП-ДБ е сериозна политическа грешка

Божидар Божанов: "Положихме всички усилия да запазим единството на групата"

19:54 - 29.04.2026
Важно днес

Асен Василев е предложил отделни парламентарни групи на ПП и ДБ, но запазване на съюза

Новият формат е наречен "парламентарен съюз за Силна България в Силна Европа"

18:04 - 29.04.2026
Важно днес

Григор Димитров загуби от световния №312 на Чалънджър във Франция

Слаб мач за първата ни ракета и поражение в първи кръг

17:46 - 29.04.2026
Важно днес

„България Еър“ обяви директни полети Варна – Париж от 30 април

Цените на еднопосочните билети в икономична класа започват от 169 евро

17:28 - 29.04.2026
Важно днес

Почти закритият "Магазин за хората" отчете 50 вида стоки по рафтовете и 4,5 млн. евро по сметките си

Ръководството на държавната фирма оспорва мотивите за закриването ѝ

17:26 - 29.04.2026
Важно днес

Украйна ще изнася оръжие, но при строги правила да не попада в руски ръце

Киев ще следи строго оръжията и технологиите, за да не попаднат в руски ръце

17:13 - 29.04.2026
Спорт

Формула 1 се завръща, а “Кадилак” представи патриотични болиди

Никола Цолов също ще бъде на пистата

16:03 - 29.04.2026