ГЕРБ вдигна жълт картон на кабинета: "За 6 месеца само смениха едни мантинели"

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Десислава Атанасова и Томислав Дончев отправиха сериозни критики срещу правителството на Николай Денков и партньорите си от ПП-ДБ като предупреждение преди гласуването на бюджета.

ГЕРБ трябваше да направи национално съвещание в сряда, но то е отложено за събота (11 ноември) и ще се проведе във Велико Търново.

Отсега обаче двамата дадоха да се разбере какъв ще бъде тонът на партийната среща.

"Анализираме дали се изпълняват всички записани в управленската програма ангажименти от кабинета и парламента. На пръв прочит има сектор, в които има трайно неизпълнение. Председателите на комисиите ще поканят министрите и където има категорично забавяне и неизпълнение ще потърсим отговори защо се е случило това", каза Десислава Атанасова.

Тя обвини Министерството на финансите, че разработва данъчните закони и проектобюджета за 2024 г. без участието на експерти от ГЕРБ.

"Тепърва ще правим анализ на това какво ще подкрепим и колко от всички големи инфраструктурни проекти желаем да бъдат заложени там", каза тя.

Томислав Дончев беше още по-рязък в оценката си за действията на правителството.

"Ще стане 6-ти месец, а единственото, което съм видял, е на едно място да подменят мантинели. Нищо друго. Едно правителство съществува не за да му се радваме всички, а за да върши работа. Бегъл анализ показва драстично неизпълнение", каза той.

На въпроса дали ГЕРБ ще подкрепи новия вот на недоверие от БСП обаче той направи уговорка, че първо ще се провери "има ли шанс това правителство да работи по-добре".

Важно днес

Полицията влезе в Общината на район "Приморски" във Варна, седем души са задържани

Акцията е по разследването за „Баба Алино“

17:23 - 25.06.2026
Важно днес

Окончателно: Съдът постанови глоба от 52 евро за зъболекарката след смъртта на 6-годишния Ангел

нгел Райчев почина след часове под пълна упойка в дентална клиника в Пловдив

16:36 - 25.06.2026
Важно днес

Министърът на културата освободи директора на НДК Андрияна Татарова

Милошев уточни, че това не я освобождава от отговорност

15:44 - 25.06.2026
Важно днес

Асен Василев: Проектобюджетът за 2026 г. връща раздаването на пари към близки до властта общини

Според лидера на ПП проектът замразява доходи и социални плащания, но увеличава разходите за издръжка, строителство, енергетика и ВСС

15:26 - 25.06.2026
Важно днес

Запорираха сметките на Станислав Анастасов от ДПС по искане на Васил Терзиев

Кметът съди депутата за 20 000 евро обезщетение за клевета

14:53 - 25.06.2026
Важно днес

Въздушна линейка транспортира до Пловдив жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"

Тя е преместена в Пловдив след поредица от операции в Ямбол

14:46 - 25.06.2026
Важно днес

Камион отново скъса мантинела, този път на АМ „Струма“

Един човек е пострадал при катастрофата край Мало Бучино

14:01 - 25.06.2026
Важно днес

Популярен диджей от Ибиса е осъден за наркотрафик между Испания и САЩ

Хюго Бианко е посочен като предполагаемия „мозък“ на международна мрежа

13:18 - 25.06.2026
Важно днес

Иван Демерджиев: Недопустимо е празен тир да мине през мантинелите с лекота

Прокуратурата отхвърли версията, че катастрофата е причинена от спукана гума

13:03 - 25.06.2026