Кейти Пери срещу онлайн критиците: Опитват се да ме превърнат в пинята Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Певицата Кейти Пери призна, че критичните коментари срещу нея в социалните мрежи я карат да се чувства като "пинята" - заради ударите, които търпи от всички страни.

Пери публикува текстово съобщение чрез Instagram профила на официалния си фенклуб, в което благодари на почитателите си, но и говори открито за неприятностите си.

"Искам да знаете, че съм добре. Положих много усилия да опозная себе си, да знам какво е реално и какво е важно за мен. Психотерапевтът ми каза преди години нещо, което ме промени - никой не може да те накара да повярваш в нещо за себе си, ако ти самата вече не го вярваш", пише Кейти Пери.

"Когато "онлайн" светът се опитва да ме превърне в човек-пинята, аз го приемам със съчувствие и с любов, защото знам колко много хора страдат по различен начин, а интернет е бунище за откаченото и незарасналото", пише още тя.

Пери стана обект на доста подигравки заради поведението си по време на туристическия полет с капсулата на Blue Origin на Джеф Безос до ръба на Космоса. Пътуването продължи по-малко от 11 минути, а певицата се самообяви за астронавт, използва времето в безтегловност за не особено ефективна реклама на новото си турне, и реши да целуне земята, след като се върна обратно.

Реакциите както в социалните мрежи, така и в медиите бяха почти изцяло иронични и негативни - не само спрямо нея, но и спрямо останалите участнички в полета, вкл. годеницата на милиардера Джеф Безос Лорън Санчес.

Недоволство предизвика и турнето, което Пери започна в края на април в Мексико. Феновете се учудват основно на странната хореография и липсата на концепция в изпълненията. Имаше обвинения и в "мързеливо" използване на изкуствен интелект.

Последният ѝ албум "143" не се представя особено добре в музикалните класации и нито един от синглите в него не достигна до UK Top 40, съобщава "Гардиън".

Скандалите около нея започнаха още през лятото на 2024 г., когато Пери пусна първото си парче от "143", по което е работила с продуцента Dr Luke. Това е човекът, който беше обвинен от певицата Kesha за сексуално и физическо насилие през 2014 г.

Съдебните им спорове продължиха почти 10 години и приключиха със споразумение. Появата му в екипа на песента "Woman's World" на Кейти Пери, която би трябвало да носи ярко феминистко послание, не се прие никак добре от публиката.

"Не съм перфектна, дори съм изключила тази дума от речника си. Аз участвам в едно човешко приключение и играя играта на живота пред огромна публика. Понякога падам, но се изправям и продължавам да играя играта, като въпреки ударите и раните продължавам да гледам светлината и чрез нея се отключва ново ниво", пише още Кейти Пери.

Живот

Кейти Пери срещу Кейти Пери - дизайнерка спечели дело за името на марката си срещу попзвездата

Съд в Австралия призна правото на дизайнерката върху името „Katie Perry“

20:42 - 12.03.2026
Важно днес

„Happy“ стана жертва на фалшива новина, че следи клиентите си с AI камери

„Happy“ уточнява, че не събира биометрични данни за клиенти или служители

18:11 - 12.03.2026
Политика

БСП (почти) пречи на Пеевски да присъедини България към Съвета за мир на Тръмп през парламента

Но има пробив - Атанас Зафиров помогна за кворум в комисията по отбрана

17:44 - 12.03.2026
Важно днес

Терзиев е бил разпитан от прокуратурата за дарението му за организацията в Петрохан

"За моите 250 хиляди лева лични пари, дарени за кауза, бях разпънат на кръст. А за милиарди евро източени обществени средства – тишина", пише Терзиев

17:11 - 12.03.2026
Важно днес

Столичният общински съвет подкрепи Терзиев за прехвърляне на държавни имоти

Темата стана повод за пореден сблъсък между кмета на София и Делян Пеевски

16:24 - 12.03.2026
Важно днес

Новият лидер на Иран заплаши, че Ормузкият проток остава затворен, атаките срещу US бази продължават

Техеран предупреждава държавите от Персийския залив

15:53 - 12.03.2026
Важно днес

Пеевски се изнерви след призива на вътрешния министър да бъде разпитан от ГДБОП

Делян Пеевски е сезирал прокуратурата след интервю на вътрешния министър Емил Дечев в подкаста на "Сега"

15:53 - 12.03.2026
Важно днес

Правителството ще раздава директни помощи заради високите цени на горивата

Подпомагане ще получат само хората с ниски доходи, за които зареждането с гориво ще бъде проблем

15:27 - 12.03.2026