Снимка: © Getty Images

Централната избирателна комисия обяви официално имената на избраните депутати в 46-ото Народно събрание.

С решение от 15 юли комисията съобщи, че 28-те кандидати за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в ЦИК в коя листа желаят да останат.

В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срок, ЦИК го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за депутат.

Бойко Борисов и Григор Горчев (ГЕРБ), Илко Стоянов (ИТН) и Николай Колев (ДПС) се отказаха от депутатските си места, а в парламента не влиза бившият председател на НС Цвета Караянчева.

"Има такъв народ" вече е най-голямата парламентарна група, като увеличава присъствието си в парламента до 65 мандата. ГЕРБ е втора с 63 депутатски места, а БСП ще разчита на 36 народни представители в парламента.

"Демократична България" е сред малкото печеливши формации от изборите на 11 юли, като увеличава позициите си от 27 на 34 за три месеца. ДПС ще разполага с 29 депутатски места, а най-малката парламентарна група е на „Изправи се! Мутри вън!“ – 13 народни представители.

Президентът Румен Радев обяви, че ще свика 46-ото Народно събрание на 21 юли, сряда, от 9 ч.

Инфографика: Мандатите на партиите по избирателни райони

Всички депутати по избирателни райони:

1 МИР – Благоевград

БСП за България

Георги Георгиев Михайлов

ГЕРБ-СДС

Росен Димитров Желязков

Стефан Апостолов Апостолов

Георги Запрев Динев

ДПС

Халил Реджепов Летифов

Елхан Мехмедов Кълков (получава освободеното място от Йордан Кирилов Цонев)

„Изправи се! Мутри вън!“

Мая Божидарова Манолова-Найденова

ИТН

Георги Захаринин Попов

Христо Валериев Гушков

Анита Петрова Коцелова

„Демократична България“

Иван Йорданов Димитров

2 МИР - Бургас

БСП за България

Петър Георгиев Кънев

Тодор Байчев Байчев

ГЕРБ-СДС

Любен Любенов Дилов

Жечо Дончев Станков

Деница Пламенова Николова

Галя Стоянова Желязкова

ДПС

Севим Исмаил Али

Ешереф Кязим Ешереф

„Изправи се! Мутри вън!“

Живко Иванов Табаков

ИТН

Ивайло Ванев Вълчев

Християна Анастасова Тодорова

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

„Демократична България“

Ивайло Николаев Мирчев

Димитър Георгиев Найденов

3 МИР - Варна

БСП за България

Филчо Кръстев Филев (получава освободеното място от Корнелия Петрова Нинова)

Борислав Гуцанов Гуцанов

ГЕРБ-СДС

Славена Димитрова Точева (получава освободеното място от Костадин Георгиев Ангелов)

Юлиян Белчев Станев

Мартин Петров Андонов (получава освободеното място от Красен Кирилов Кралев)

Павел Алексеев Христов

Лидия Велик Маринова

ДПС

Ерджан Себайтин Ебатин

„Изправи се! Мутри вън!“

Татяна Дончева Тотева

ИТН

Галина Иванчева Димитрова (получава освободеното място от Филип Маринов Станев)

Кирил Сашев Симеонов (получава освободеното място от Ивайло Христов Христов)

Ивайло Красимиров Кожухаров

Александър Благовестов Тодоров

„Демократична България“

Стоян Александров Михалев

Стела Димитрова Николова

4 МИР - Велико Търново

БСП за България

Явор Руменов Божанков

Румен Стефанов Павлов

ГЕРБ-СДС

Костадин Георгиев Ангелов

Димитър Стойков Николов

ИТН

Силвия Маринова Николова (получава освободеното място от Андрей Иванов Чорбанов)

Момчил Кунчев Иванов

Христо Михайлов Дочев

„Демократична България“

Калоян Милков Янков

5 МИР - Видин

БСП за България

Филип Стефанов Попов

ГЕРБ-СДС

Росица Любенова Кирова

ДПС

Станислав Димитров Анастасов

ИТН

Иво Георгиев Атанасов

6 МИР - Враца

БСП за България

Александър Тихомиров Симов

ГЕРБ-СДС

Петя Цветанова Аврамова

Красен Георгиев Кръстев

ДПС

Цветан Иванов Енчев

ИТН

Георги Станчев Георгиев

Иван Василев Хиновски

7 МИР - Габрово

БСП за България

Крум Георгиев Дончев

ГЕРБ-СДС 

Томислав Пейков Дончев

ИТН

Деляна Валериева Пешева

„Демократична България“

Ивелин Стоянов Стоянов

8 МИР - Добрич

БСП за България

Димитър Иванов Данчев

ГЕРБ-СДС

Деница Евгениева Сачева

ДПС 

Хасан Ахмед Адемов

ИТН

Дилян Господинов Господинов

Ивайло Христов Христов

„Демократична България“

Албена Симеонова Върбанова

9 МИР - Кърджали

ДПС

Павли Павлов Кръстев (получава освободеното място от Мустафа Сали Карадайъ)

Мукаддес Юсуф Налбант

Байрам Юзкан Байрам

Адлен Шукри Шевкед

ИТН

Георги Милчев Чепишев (получава освободеното място от Васил Йорданов Георгиев)

10 МИР - Кюстендил

БСП за България

Бойко Любомиров Клечков

ГЕРБ-СДС

Христо Богомилов Терзийски

„Изправи се! Мутри вън!“

Галина Иванова Таваличка-Георгиева

ИТН

Виктория Димитрова Василева

11 МИР - Ловеч

БСП за България

Ирена Тодорова Анастасова

ГЕРБ-СДС

Николай Нанков Нанков

ИТН

Любомир Антонов Каримански

Катерина Георгиева Ряхова

„Демократична България“

Свилен Цонев Андреев

12 МИР - Монтана

БСП за България

Атанас Петров Костадинов

ГЕРБ-СДС

Ирена Методиева Димова

ДПС 

Димитър Иванов Аврамов

ИТН

Пламен Николаев Абровски

Десислава Цветанова Цонева (получава освободеното място от Силви Кирилов Петров)

13 МИР - Пазарджик

БСП за България

Драгомир Велков Стойнев

Петя Николаева Цанкова

ГЕРБ-СДС

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

Стефан Неделчев Мирев

Димитър Иванов Гечев

ДПС

Йордан Кирилов Цонев

ИТН

Станислав Светозаров Балабанов

Светослав Георгиев Георгиев (получава освободеното място от Любомир Антонов Каримански)

„Демократична България“

Александра Красимирова Стеркова (получава освободеното място от Антоанета Димитрова Цонева)

14 МИР - Перник

БСП за България

Стоян Михайлов Мирчев

ГЕРБ-СДС

Кирил Миланов Ананиев

ИТН

Петя Божидарова Димитрова (получава освободеното място от Станислав Светозаров Балабанов)

„Демократична България“

Зорница Велинова Стратиева

15 МИР - Плевен

БСП за България

Румен Василев Гечев

Стефан Иванов Бурджев

ГЕРБ-СДС

Валери Пламенов Лачовски

Александър Богданов Николов

„Изправи се! Мутри вън!“

Юлиян Милчев Ненчев

ИТН

Радостин Петев Василев

Александър Атанасов Александров

Александър Велиславов Тодоров

„Демократична България“

Найден Маринов Зеленогорски

16 МИР - Пловдив-град

БСП за България

Иво Ангелов Христов

ГЕРБ-СДС

Иван Борисов Тотев

Радомир Петров Чолаков

Пенчо Малинов Малинов

ДПС

Танер Мехмед Али

„Изправи се! Мутри вън!“

Мария Василева Капон (получава освободеното място от Николай Димитров Хаджигенов)

ИТН

Тошко Йорданов Хаджитодоров

Димитър Стоянов Гърдев

Антоанета Андонова Стефанова

„Демократична България“

Манол Костадинов Пейков (получава освободеното място от Христо Любомиров Иванов)

Ивайло Пеев Старибратов

17 МИР - Пловдивски

БСП за България

Манол Трифонов Генов

Веска Маринова Ненчева

ГЕРБ-СДС

Дани Стефанова Каназирева

Димитър Йорданов Янев

Младен Николов Шишков

ДПС

Рамадан Байрам Аталай

„Изправи се! Мутри вън!“

Румен Маринов Йончев

ИТН

Васил Димитров Апостолов (получава освободеното място от Тошко Йорданов Хаджитодоров)

Танер Кадир Тюркоглу

Лъчезар Иванов Бакърджиев

„Демократична България“

Велизар Матеев Шаламанов

18 МИР - Разград

ГЕРБ-СДС

Гюнай Хюсмен Хюсмен (получава освободеното място от Десислава Вълчева Атанасова)

ДПС

Ахмед Реджебов Ахмедов

Ихсан Халил Хаккъ

ИТН

Алпер Азизов Мурадов (получава освободеното място от Ива Митева Йорданова-Рупчева)

19 МИР - Русе

БСП за България

Крум Костадинов Зарков

ГЕРБ-СДС

Красен Кирилов Кралев

Десислава Вълчева Атанасова

ДПС

Бюрхан Илиязов Абазов

ИТН

Светлин Костов Стоянов

Васил Йорданов Георгиев

Билян Боримиров Кършовски

„Демократична България“

Стефан Любомиров Тафров

20 МИР - Силистра

ГЕРБ-СДС

Тодор Стаматов Тодоров

ДПС

Джевдет Ибрям Чакъров

Гюнер Нихат Ахмед

ИТН

Петър Христов Димитров (получава освободеното място от Ивайло Ванев Вълчев)

21 МИР - Сливен

БСП за България

Атанас Зафиров Зафиров

ГЕРБ-СДС

Десислава Жекова Танева

Чавдар Борисов Божурски

ИТН

Владимир Стоянов Русев

Иван Руменов Клисурски

„Демократична България“

Димитър Петров Сяров

22 МИР - Смолян

БСП за България

Петя Димчева Михалевска

ГЕРБ-СДС

Даниела Анастасова Дариткова-Проданова

ДПС

Хайри Реджебов Садъков

ИТН

Мика Михайлова Зайкова

23 МИР - София

БСП за България

Христо Танчев Проданов

Благовест Кирилов Кирилов

ГЕРБ-СДС

Румен Димитров Христов

Александър Руменов Ненков

Димитър Борисов Главчев

Александър Койчев Иванов

„Изправи се! Мутри вън!“

Димитър Андреев Делчев (получава освободеното място от Мая Божидарова Манолова-Найденова)

ИТН

Николай Стефанов Радулов

Александър Стайков Марков

Пламен Иванов Данаилов

„Демократична България“

Атанас Петров Атанасов

Елисавета Димитрова Белобрадова

Антоанета Димитрова Цонева

Петър Ясенов Маринов

Надежда Георгиева Йорданова

Георги Йорданов Ганев

24 МИР - София

БСП за България

Георги Страхилов Свиленски

ГЕРБ-СДС

Даниел Павлов Митов

Тома Любомиров Биков

Евгения Бисерова Алексиева

„Изправи се! Мутри вън!“

Арман Агоп Бабикян

ИТН

Ива Митева Йорданова-Рупчева

Андрей Иванов Чорбанов

Иван Стойнов Кючуков

„Демократична България“

Владислав Панчев Панев

Мартин Димитров Димитров

Таня Койчева Андреева

Цецка Георгиева Бачкова

25 МИР - София

БСП за България

Корнелия Петрова Нинова

Минчо Христов Куминев

ГЕРБ-СДС

Христо Георгиев Гаджев

Анна Василева Александрова

Лъчезар Богомилов Иванов

Петър Николаев Николов

„Изправи се! Мутри вън!“

Николай Димитров Хаджигенов

ИТН

Филип Маринов Станев

Александър Викторов Рашев

Андрей Николаев Михайлов

Росен Кирилов Димов

„Демократична България“

Христо Любомиров Иванов

Бонка Сергеева Василева (получава освободеното място от Александър Димитров Симидчиев)

Борислав Димитров Сандов

26 МИР - София-област

БСП за България

Иван Ивайлов Ченчев

ГЕРБ-СДС

Младен Найденов Маринов

Валентин Мирчов Милушев

Николина Панайотова Ангелкова

„Изправи се! Мутри вън!“

Данаил Валериев Георгиев

ИТН

Паунита Михайлова Петрова (получава освободеното място от Виктория Димитрова Василева)

Венцислав Михайлов Асенов (получава освободеното място от Георги Станчев Георгиев)

„Демократична България“

Александър Димитров Симидчиев

27 МИР - Стара Загора

БСП за България

Георги Стоянов Кадиев

Георги Янчев Гьоков

ГЕРБ-СДС

Красимир Георгиев Вълчев

Маноил Минчев Манев

Илиана Петкова Жекова

ДПС

Тунджай Рамадан Йозтюрк (получава освободеното място от Халил Реджепов Летифов)

„Изправи се! Мутри вън!“

Светослав Бончев Колев

ИТН

Тихомир Гочев Тенев

Живка Михалева Железова (получава освободеното място от Иван Стойнов Кючуков)

Павела Василева Митова

„Демократична България“

Атанас Владиславов Славов

28 МИР - Търговище

ГЕРБ-СДС

Теменужка Петрова Петкова

ДПС

Джейхан Хасанов Ибрямов

Имрен Исметова Мехмедова

ИТН

Радослав Николов Бойчев

29 МИР - Хасково

БСП за България

Владимир Маринов Маринов

ГЕРБ-СДС

Делян Александров Добрев

Георги Тенев Станков

ДПС

Сезгин Юсеин Мехмед

„Изправи се! Мутри вън!“

Меглена Хари Гунчева

ИТН

Силви Кирилов Петров

Петко Ангелов Кущирев (получава освободеното място от Мика Михайлова Зайкова)

„Демократична България“

Катя Максимова Панева

30 МИР - Шумен

БСП за България

Иван Валентинов Иванов

ГЕРБ-СДС

Илтер Бейзатов Садъков (получава освободеното място от Красимир Георгиев Вълчев)

ДПС

Мустафа Сали Карадайъ

Хамид Бари Хамид

ИТН

Пламен Николаев Николов

„Демократична България“

Николай Емилов Христов

31 МИР - Ямбол

БСП за България

Кристиан Иванов Вигенин

ГЕРБ-СДС

Димитър Ангелов Иванов

ДПС

Петър Пандушев Чобанов

ИТН

Мария Цветанова Петрова (получава освободеното място от Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова)


Кандидати, избрани в два изборни района:

БСП за България

Корнелия Петрова Нинова

ГЕРБ-СДС

Десислава Вълчева Атанасова

Костадин Георгиев Ангелов

Красен Кирилов Кралев

Красимир Георгиев Вълчев

ДПС

Йордан Кирилов Цонев

Мустафа Сали Карадайъ

Халил Реджепов Летифов

„Изправи се! Мутри вън!“

Мая Божидарова Манолова-Найденова

Николай Димитров Хаджигенов

ИТН

Андрей Иванов Чорбанов

Васил Йорданов Георгиев

Виктория Димитрова Василева

Георги Станчев Георгиев

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

Ива Митева Йорданова-Рупчева

Ивайло Ванев Вълчев

Ивайло Христов Христов

Иван Стойнов Кючуков

Любомир Антонов Каримански

Мика Михайлова Зайкова

Силви Кирилов Петров

Станислав Светозаров Балабанов

Тошко Йорданов Хаджитодоров

Филип Маринов Станев

„Демократична България“

Александър Димитров Симидчиев

Антоанета Димитрова Цонева

Христо Любомиров Иванов


Резултатите от изборите по области: "Има такъв народ" отнема територии на ГЕРБ и БСП в България


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

всичко от деня

Локдаун, но само за неваксинираните: Стратегията на Австрия за Covid-19

Колкото повече се увеличава броят на пациентите в интензивни отделения, толкова повече растат ограниченията срещу неваксинираните

Главната медсестра на "Софиямед" е жената, ваксинирала Борисов, Пеевски и Карадайъ

Магдалена Серафимова е поставила дозите им срещу Covid-19

Метли на рояци и бели престилки: Бисерите от предизборните дебати

Референдум за пандемията, български паспорт за всеки македонец и как да яхнеш метлата 3 пъти за един час в ефира на БНТ

Феноменът "Голямата оставка" в Америка

10,4 милиона предложения за работа. И никой не проявява интерес към тях. 

Прокуратурата разследва лекар по съмнения за фалшиви имунизации

Нарушението в Мадан е открито, когато един от пациентите е поискал да получи истинска ваксина