Още нестандартни решения: Комисиите в парламента ще заработят, но без председатели Снимка: © Булевард България

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Парламентарните комисии в 49-ото Народно събрание най-накрая ще бъдат сформирани и ще заработят - но без председатели. За това се разбраха лидерите на парламентарните групи по време председателски съвет.

Плановете са още в петък 25-те комисии да бъдат формирани, но изборът на техните председатели ще бъде отложен поне до следващата седмица. Причината за това решение вероятно е свързана с разговорите около формирането на мнозинство за редовен кабинет, след като стана ясно, че такъв между ГЕРБ и ПП-ДБ изглежда няма да има.

Пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов обясни, че всяка една от политическите сили ще предложи свои представители за всяка отделна комисия, но без да бъде гласуван състав на ръководството ѝ.

Парламентарното мнозинство ще е от изключителна важност при гласуването на председатели за комисиите. В четвъртък лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов дори заплаши групата на ПП-ДБ, че може да се обедини с другите партии в парламента и да направят така, че новата коалиция да не получи председател в нито една от комисиите в 49-ото Народно събрание.

Новият парламент работи от вече близо четири седмици, но досега депутатите успяха да се споразумеят единствено за председателското място на законодателния орган. Без работата на комисиите дейността по приемането на всички ключови законопроекти и реформи на практика не може да започне.

Важно днес

Верижна катастрофа затвори магистрала "Струма" в посока Гърция

Пострадали са осем души при инцидента

20:20 - 28.07.2026
Бизнес

Eli Lily има нов генерален мениджър за Сърбия и България

Анамария Симион поема управелниет на двата пазара

18:37 - 28.07.2026
Важно днес

"Продължаваме промяната" внесе 33 хиляди подписа с искане Йотова да наложи вето на бюджет 2026

Илияна Йотова ще коментира утре в изявление

18:10 - 28.07.2026
Важно днес

Горанов: В лично качество бих подкрепил Даниел Вълчев за президент

ГЕРБ ще настоява за обща кандидатура на десните сили

17:41 - 28.07.2026
Спорт

Започва нова ера във френския футбол със Зинедин Зидан начело на националите

Първият мач на Зизу е през септември

17:32 - 28.07.2026
Важно днес

Отпада таванът за броя на изборните секции извън ЕС

Хората на Румен Радев искат да спрат социологията в изборния ден и в социалните мрежи

16:25 - 28.07.2026
Важно днес

Иван Демерджиев: По мантинелите липсват ключови елементи, а други са компрометирани

Ключови части, които трябва да поемат енергията при удар, не са монтирани

16:05 - 28.07.2026