Кубрат Пулев: В световен мащаб в нашия спорт се търси начин да ме дискредитират Снимка: © Getty Images

Кубрат Пулев заяви, че думите му за "тена" на бъдещия му съперник Антъни Джошуа са извадени от контекст и че "в световен мащаб" искат да го "смачкат". След като обяви, че британският боксьор го превъзхожда с това, че има по-добър тен, българинът каза, че се е шегувал и по този начин е искал да покаже, че световният шампион в тежка категория няма по-силни страни от него. В Обединеното кралство обаче Кобрата бе заклеймен като "расист".

"Ако хората се опитваха да разберат какво съм искал да кажа и ако тук го няма въпросът на журналиста с какво ме превъзхожда Джошуа, някои хора в Лондон щяха да го възприемат като комплимент, а не като обида. Техните комплекси, това, което го тълкуват по техен начин, не отразява това, което исках да кажа", каза Пулев в интервю за "Тази сутрин" по bTV.

Кубрат Пулев не е виновен - ние сме си такива

"Подтекстът на моите думи е – чудех се какво да измисля за отговор, с който да кажа, че ме превъзхожда. Казвам го така, за да излезе, че с нищо не ме превъзхожда и не е по-силен от мен", обясни Кубрат.

Той каза още, че съжалява само да това, че не е бил по-ясен в думите си. "Но когато има дадена новина, нека хората влязат, да прочетат, преди да си направят изводите. Важно е да искат да го разберат".

На въпрос дали цветът на кожата е повод за шега, българският боксьор каза: "Нека не навлизаме в детайли, мачът е голям - и за мен, и за България. От 20 години тренирам бокс. Това е моята мечта. Да стана световен шампион и да донеса титлата в България".

Веднага след като направи коментара за "тена" на Джошуа, Пулев публикува съобщение в официалния си сайт, в което обяви, че не разделя хората по цвета на кожата и че никога не би си позволил да обиди човешко същество на расова или каквато и да е друга основа, защото "всички хора се раждат равни".

"Който ме познава, знае, че съм шеговит човек, позитивен. Отворен съм към всички хора. Имам приятели цветнокожи. Треньорът ми в Америка е такъв и с него се шегуваме винаги. Постът ми във Facebook е така, истина е, аз ги пиша нещата", каза българският боксьор.

Кубрат Пулев: Никога не бих си позволил неуважение към човешко същество на расова основа

Преди година той попадна под светлините на прожекторите заради скандала с репортерката Дженифър Равало, по-известна като Джени Суши. Той я целуна пред камера след победата си над Богдан Дину, а тя го обвини в сексуално посегателство. Кобрата бе с отнет лиценз в Калифорния в рамките на шест месеца и трябваше да преминеспециален обучителен курс.

"Достатъчно драма дадохме на хората, беше интересно. Но нека погледнат нещата от забавната страна", каза той.

"Ще щажа само, че Кубрат Пулев е човек, който знае много добре какво прави. Понякога се движа по ръба, но го умея. Не се срамувам от себе си. Така съм научен, така съм възпитан от своя баща – да правя нещата така, че да не се срамувам от себе си. Аз смятам, че в световен мащаб в нашия спорт се търси начин да ме дискредитират, за да ме потиснат, да ме смачкат, да ме победят преди мача", сподели Пулев.

Двамата с Джошуа ще се боксират на 12 декември в Лондон за титлата в тежка категория на Международната боксова федерация - IBF. Кобрата заяви, че е по-готов от всякога и толкова мощен, че даже "може да замести някой снегорин". Каза, че не отива в Лондон като "турист", а да спечели двубоя и да донесе титлата в България.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Технологии

OpenAI сключи сделка за милиарди с "архитекта" на iPhone Джони Айв

Легендарният индустриален дизайнер и OpenAI обещават скоро революционна технология

11:15 - 22.05.2025
Спорт

Йосиф Миладинов изостави спортната си кариера за игри, в които допингът е разрешен

Един от най-добрите плувци на България изненадващо се оказа лице на съмнително състезание в Лас Вегас

10:36 - 22.05.2025
Бизнес

"Лукойл България" смени управителя си с българин за първи път след Валентин Златев

Александър Величков е поел ръководството в края на април

10:03 - 22.05.2025
Култура

На 24 май Kaufland кани клиентите си да дарят детски книжки за читалища и библиотеки

Инициативата „Подари вълшебство“ ще се проведе паралелно в София и Кърджали

09:56 - 22.05.2025
Важно днес

Шофьор загина при челен сблъсък в отсечка на АМ "Тракия" в ремонт

Участъкът е с двупосочен трафик в едно платно от началото на май

09:30 - 22.05.2025
Живот

Знаем ли какво искат устните ни?

Красотата на устните ни е в усещането ни за тях

09:24 - 22.05.2025
Политика

"Тренд": Повечето българи подкрепят еврото, но част от тях не са готови или информирани за него

Идеята на Радев за референдум срещу еврото среща широка подкрепа, но не му вдига рейтинга

08:55 - 22.05.2025
Важно днес

Русия е шпионирала границите на Европа, като е хаквала хиляди камери

Русия е обвинена, че е опитвала да хакне охранителни камери с цел прекъсване на помощта за Украйна

08:09 - 22.05.2025
Важно днес

Служители на израелското посолство са убити пред еврейски музей във Вашингтон

Полицията съобщава, че е задържала заподозрения извършител

07:36 - 22.05.2025