Лена Бориславова призова за оставката на зам.-вътрешния министър Снимка: © Screenshot Nova TV

Лена Бориславова от "Продължаваме промяната - Демократична България" призова за оставката на зам.-министъра на вътрешните работи Любомир Йосифов.

Повод за това е изслушването му в парламента във връзка с документите, за които се твърди, че са от личния архив на бившия следовател Петьо Петров-Еврото. Йосифов отиде на изслушването вместо вътрешния министър Даниел Митов.

Петров е смятан за "глава" на една от най-сериозните групи за незаконно влияние върху прокурори и съдии чрез подкупи и изнудване с компромати. От 2023 г. той изчезна безследно по време на неуспешна акция за залавянето му, но според BG Elves и "Боец" Петров пътува необезпокоявано между България и Гърция.

Оказва се обаче, че никой не е потърсил гражданската асоциация, за да провери достоверността на изтеклия при тях архив с документи - вкл. СРС-та, за който се твърди, че е принадлежал на Петьо Еврото

Бориславова коментира, че автентичността на документите лесно може да бъде потвърдена, стига МВР да има волята да се запознае с тях.

"Това, което видяхме от зам.-министъра на МВР, е, че той отказа да се запознае. Ако съм политическата сила, която отговаря за това назначение и този кабинет, веднага бих поискала оставката му", заяви Бориславова по Nova TV.

"Той знае, че отива на изслушване по този казус, от една седмица е предупреден. Половин България рови в публично достъпни архиви и той казва: "Аз за такива документи не съм чул". Искам компетентно разследване по тези казуси", каза още тя.

Бориславова отново заяви, че няма притеснения, защото не е извършила престъпление по казуса с "Корал".


ПП-ДБ питат службите знаят ли къде е Пепи Еврото. Борисов се изненада, че той е "толкова важен човек"

В ДАНС изписали "десетки страници" по делото срещу Лена Бориславова


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

"Възраждане" поиска вот на недоверие срещу кабинета - нищо, че такъв изглежда обречен

Проруската партия обаче към момента дори не разполага с нужния брой за внасяне на вота

10:40 - 24.03.2025
Политика

САЩ ще поискат прекратяване на огъня в Черно море в новия кръг от преговори с Русия

САЩ и Русия продължават да се разминават в очакванията си за мир в Украйна

09:35 - 24.03.2025
Живот

"Защо не мога и аз да изглеждам като нея?" Митът за перфектната кожа сред тийнейджърите

Младите хора днес са много по-склонни към перфекционизъм в сравнение с предишните поколения

09:20 - 24.03.2025
Живот

Банката, в която „безплатно“ е на мода

Една банка върви в различна посока от общата тенденция и премахва излишните такси

09:10 - 24.03.2025
Важно днес

Над 14 млн. турци подкрепиха Имамоглу в първичните избори. Властите го вкараха в затвора

В неделя в Турция се проведе пета нощ на протести, които прераснаха в сблъсъци с полицията

08:30 - 24.03.2025
Политика

Пенсията, две писма, щафета "шпеков" и бакалската сметка, която всички ще платим

Остава да решим всички (близо) 3000 пощи ли ще станат и магазини

08:27 - 24.03.2025
Важно днес

Уволнения и проверки в тотото, след като топка с №. 41 се падна в играта 5 от 35

Сериозен гаф при "Втори тото шанс" постави под съмнение честността на лотарийното състезание

07:32 - 24.03.2025
Спорт

България отново поведе и отново загуби от Република Ирландия

“Лъвовете” остават в Лига “С” на Лигата на нациите

23:59 - 23.03.2025
Спорт

Тежък мач, обарт и нов успех за Григор Димитров в Маями

Ако беше загубил тази среща, българинът със сигурност щеше да напусне топ 20

19:59 - 23.03.2025