Министерството на здравеопазването търси нова сграда за администрацията си и НЗОК

Министерството на здравеопазването (МЗ) трябва да освободи сградите, които ползва на бул. „Ал. Стамболийски“ № 39 и пл. „Света Неделя“ № 5.

Имотите са отнети с решение на Министерския съвет и според него трябва да бъдат предадени на Висшия съдебен съвет (ВСС) до ноември 2025 г.

Това става ясно от обява, публикувана на сайта на здравното министерство, в която от ведомството съобщават, че правят пазарно проучване на необходимите им средства за придобиване на сграда.

В нея трябва да се помещава администрацията на министерството и на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).

От здравното министерство уточняват, че от отговорите на областния управител на София и ведомствата, управляващи недвижима държавна собственост, става ясно, че подходящ имот не е наличен. Затова министерството започва пазарно проучване за купуване на административна сграда с площ между 14 000 и 18 000 кв. м., където да се осигурят места за 735 служители, при минимум 6,5 кв.м на работно място.

За предимство ще се приема, ако сградата разполага с подземен паркинг и се намира в централните части на София.

Офертите трябва да съдържат цена с ДДС и без ДДС. На тази база здравното министерство трябва да определи размера на необходимите средства за купуване на нова сграда, които да бъдат планирани в бюджета за 2025 година.

БНТ припомня, че решението сградите на Здравното министерство на площад "Света Неделя" и булевард "Александър Стамболийски" да бъдат преотстъпени на ВСС е взето през 2019 г. от правителството на Бойко Борисов. Идеята е министерството да се премести в комплекс от административни сгради на бул. "Цариградско шосе", който трябваше да бъде построен до 2021 г, но комплексът си остана само на хартия.

Обявата на страницата на здравното министерство е публикувана на 13 ноември, когато Министерският съвет реши да предостави емблематичната сграда, където се помещаваше централата на НДСВ на ул."Врабча" 23, на ДПС - Ново начало.

За целта НАП, агенцията по инвестиции трябва да освободят офисите, които заемат на партерния етаж на сградата.

Делян Пеевски се връща в централата на НДСВ на ул. "Врабча" в София


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Великобритания и Франция ще представят план за прекратяване на бойните действия в Украйна (Обновена)

Зеленски получи топло посрещане във Великобритания след скандала в Белия дом

17:32 - 02.03.2025
Важно днес

“Левски” съсипа червения празник с гол в последната секунда във Вечното дерби

До 90 мин. ЦСКА водеше с 2:0, но не успя да победи

15:55 - 02.03.2025
Еврото - въпроси и отговори

Какво ще стане със заплатите, ако се приеме еврото?

15:32 - 02.03.2025
Важно днес

Нелепо паркирана полицейска кола блокира трамваи в центъра на София

По случая е започнала проверка в МВР

13:55 - 02.03.2025
Важно днес

Хиляди блокираха Ниш за 18 часа в един от най-масовите протести в Сърбия

Протестите в Сърбия не стихват четвърти месец

11:29 - 02.03.2025
Важно днес

Израел прекъсна доставките на хуманитарната помощ за Газа

Първата фаза на примирието изтече в събота, а "Хамас" отказва удължаването ѝ

10:12 - 02.03.2025
Важно днес

Ограничения в движението заради мача "Левски-ЦСКА" в София

Организацията на трафика ще става по преценка на полицията

09:47 - 02.03.2025
Спорт

Най-чаканият мач на стадион “Диего Марадона” завърши без победител

Троен възел на върха в Италия

21:20 - 01.03.2025
Бизнес

Турска компания купува ключово златно находище в България

Turker Mining ще придобие 100% от собствеността на проекта "Розино"

20:39 - 01.03.2025