Обвиняват Неймар в расизъм, може да пропусне 10 мача Снимка: © Getty Images

„Олимпик Марсилия“ обвинява голямата звезда на ПСЖ Неймар в расизъм. Само десет дни след като бразилецът бе изгонен от мача за първенството срещу отбора на Андре-Вилаш Боаш и се оплака, че именно той е станал жертва на расистки обиди, марсилци заплашиха, че разполагат с видео, в което нападателят обижда играча им Хироки Сакай.

Как расизмът и физическите сблъсъци убиха футбола в голямото френско дерби

Информацията е на източник, близък до ръководството на „Олимпик“, и бе съобщена от AFP, а испанската медия Cadena Cope потвърди новината. Ако кадрите станат публично достояние и се докаже вина, то Неймар може да пропусне 10 мача като наказание.

Според източника – тимът от Марсилия твърди, че разполага с доказателства, сочещи две отделни ситуации, в които 28-годишният футболист отправя обидни реплики на расова основа към японския защитник. Говорител на „Олимпик“ отказа да коментира ситуацията, а от ПСЖ отрекоха всички обвинения, като заявиха, че все още не са представени доказателства.

По време на двубоя между двата тима на 13 септември феновете по трибуните на „Парк де Пренс“ видяха огромно меле в центъра на терена. След физически сблъсъци и обиди между играчите бяха показани 5 червени картона. Сред изгонените беше и Неймар, който удари по главата Алваро Гонсалес, а после се оплака в социалните мрежи, че бранителят на „Марсилия“ го е обидил на расова основа.

Миналата седмица бразилската медия „Globo Esporte“ съобщи, че от ПСЖ са изпратили на представителите на Френската футболна лига видео от ситуацията в опит „да докажат, че Неймар е бил жертвата на расизъм“. Трима експерти от страната прочетоха думата „mono“ по устните на Гонсалес, която означава „маймуна“ на испански. В Испания обаче не откриха нищо нередно в репликите на своя сънародник.

Вече започна разследване и ако Френската футболна федерация прецени, че Неймар и Алваро Гонсалес са се обиждали на расова основа, двамата могат да бъдат наказани за 8 до 10 мача, както гласи правилникът. Отделно наказание би последвало в случай на доказване на вина у бразилеца при евентуалните обиди към Хироки Сакай. Неймар вече бе санкциониран и пропуска два мача за френските шампиони заради червения картон.


Прочетете още:

Да избягаш от Nike: Защо Неймар избра Puma - заради Пеле или пари?

Майкъл Джордан сформира отбор в NASCAR, за да даде шанс на чернокожите пилоти


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Живот

Зрелостта на мозъка настъпва на 32 години, а не на 25, показва ново изследване

Голямо проучване на Университета в Кеймбридж открива ключов преход в началото на 30-те

06:30 - 27.11.2025
Важно днес

Със сълзотворен газ напосоки МВР осигури на депутати трасе за бягство

Кадри в социалните мрежи показаха как полицай се плези на демонстранти и пръска

23:41 - 26.11.2025
Важно днес

Двама души от Националната гвардия на САЩ са простреляни в центъра на Вашингтон

Доналд Тръмп е информиран, има заподозрян

22:31 - 26.11.2025
Важно днес

Трима полицаи са пострадали от пластмасови бутилки на протеста срещу бюджета за 2026 година

Минути след 22 часа от СДВР поиска протестът да бъде прекратен

22:16 - 26.11.2025
Политика

Напук на протеста ГЕРБ, ДПС и компания приеха по-високите вноски за пенсия

Комисията по бюджет и финанси одобри бюджетите на НОИ и НЗОК на второ четене

18:22 - 26.11.2025
Важно днес

"Данчо, ела". Хиляди блокираха парламента и протестираха срещу Бюджет 2026

Граждани се подредиха в жива верига пред Народното събрание

17:49 - 26.11.2025
Важно днес

Съдът пуска незабавно под домашен арест Никола Барбутов - бившия зам.-кмет на София

Прокуратурата може да обжалва по-леката мярка

17:18 - 26.11.2025
Живот

Инфлуенсърката Киара Ферани може да влезе в затвора за измама

Прокурор в Милано иска 20-месечна присъда за бившия модел

17:14 - 26.11.2025
Важно днес

ДПС на Пеевски се сети да "сваля" цените за паркинг и в Хасково - след като гласува поскъпване

Общинските съветници приеха по-високи цени само преди 2 месеца

16:59 - 26.11.2025