Още двама лекари станаха жертви на Covid у нас Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Още двама лекари в България станаха жертва на Covid-19. 63-годишната гинеколожка от Хасково д-р Надежда Стайкова загуби битката с коронавируса през изминалото денонощие, обявиха от областния кризисен щаб. През последните дни е работила само като специалист в извънболничната помощ. Имала е придружаващи заболявания – диабет и сърдечно-съдови проблеми.

Уморихме се да се страхуваме, но кой ще смени лекарите?

Лекарката е дала положителна проба за коронавирус на 13 октомври, а три дни по-късно е била настанена в инфекциозното отделение на МБАЛ-Хасково. На 18 октомври е била преместена в интензивното отделение на болницата след влошаване на състоянието и в същия ден е починала.

Инфографика: Covid-19 в България

Още един лекар от Добрич загуби битката с Covid-19. Д-р Николина Кулева е починала в болницата в града, съобщиха БНР и БНТ. 59-годишната жена е постъпила в многопрофилната болница преди 11 дни. Страдала е от двустранна пневмония. Веднага е била интубирана, но въпреки усилията на колегите ѝ, е починала през изминалата нощ.

Д-р Кулева е била дългогодишен училищен лекар и специалист в Първа поликлиника в Добрич. Работила е и в Дома за деца, лишени от родителска грижа. Тя е страдала от диабет и е имала сърдечно заболяване, съобщиха от националното радио.

За последното денонощие у нас починаха 18 души с Covid-19, а една четвърт от взетите проби се оказаха положителни - така отчетохме 395 нови случая на инфекцията. Потвърдените случаи при медицинския персонал в страната са 1551, а 11 574 души са активни носители на заразата.

Сутрешни новини: Една четвърт от PCR пробите са положителни; Италия затегна мерките още повече

Преди два дни, на 66-годишна възраст почина д-р Георги Хубчев - началник на АГ-отделението на УМБАЛ "Дева Мария" в Бургас - акушер-гинеколог с дългогодишен опит и носител на отличието "Доктор на годината" от 2019 г. Само 6 часа след като споделя, че не му е добре, докторът вече е бил приет в реанимация. Доктор Хубчев е бил сравнително здрав човек, бивш спортист не е имал никое от характерните придружаващи заболявания за повечето жертви на Covid-19.


"Вирусът смля този пациент за 48 часа": Водещ гинеколог от Бургас почина от Covid-19

Важно днес

Четирима са задържани с фалшиви банкноти на стойност над 1 млн. лева

Не е изключено фалшификатите да са били предназначени за купуване на гласове

21:17 - 23.03.2026
Важно днес

Правителството разработва цялостен пакет от мерки заради поскъпването на горивата

За целта ще се водят разговори с банки, телекоми и търговски вериги

20:19 - 23.03.2026
Бизнес

Четири дружества, част от които дъщерни на "Градус", изкупиха дела на съоснователя на компанията Лука Ангелов

Така Иван Ангелов и синът му Ангел вече контролират цялата компания

19:10 - 23.03.2026
Важно днес

Мелони губи референдума за съдебна реформа в Италия, показват първите резултати

Резултатът може да се окаже повратен момент за управлението ѝ

18:16 - 23.03.2026
Спорт

Волейболната федерация обяви рекорден бюджет

Организацията ще разполага с 8 мл. евро за 2026 г.

17:58 - 23.03.2026
Важно днес

Медицинският хеликоптер транспортира 22-годишна жена, пострадала при катастрофа

Момичето е с множество травми, включително засягане на шиен прешлен, няколко счупвания на таза и други

17:41 - 23.03.2026
Важно днес

Румен Радев, Ахмед Доган, Кузман Илиев, "Сияние" ще получат помощ от ЦИК за медийната си кампания

Почти 313 000 евро държавна помощ за най-малките партии на изборите

16:49 - 23.03.2026
Живот

Ваксина срещу лаймска болест дава обещаващи резултати и намалява случаите със 70%

Препаратът се разработва от Pfizer и Valneva

16:46 - 23.03.2026
Култура

Как Иран придоби шедьовър на Пикасо - една от най-значимите картини, която почти не се показва публично

Колекция с произведения на изкуството за милиарди се крие в Техеран

16:13 - 23.03.2026