Пет медала и първо злато за България в 13-ия ден от Игрите в Париж 2024 Снимка: © Getty Images

Тринадесетият ден на Олимпиадата в Париж 2024 година донесе пет медала за България, включително и първия златен.

• Боряна Калейн се класира убедително - с трети общ резултат - на финала по художествена гимнастика на Олимпиадата в Париж. Втората българска гимнастичка Стилияна Николова обаче не успя да се пребори за място сред 10-те най-добри по време на квалификациите в четвъртък. Тя остана на 11-о място след четирите съчетания на всички 24 състезателки.
  • Магомед Рамазанов стана вторият български представител в борбата, който се класира за финал. В категория до 86 килограма дагестанецът, който играе под флага на България надделя над американеца Арън Брукс с 4:3 точки в последните секунди от срещата. Така Рамазанов със сигурност вече има медал, като предстои да се бори за златото. На финала Рамазанов ще се изправи срещу Хасан Язданичарати от Иран.
  • Семен Новиков взе олимпийското злато в борбата до 87 кг. за България. Това е първата титла на страната в дисциплината от 24 години. Украинецът от Харков, който от миналата година се състезава под български флаг, разгроми опонента си Алиреза Мохмадипиани (Иран) със 7:0 точки. Новиков и единственият олимпийски шампион от Европа в свободната борба на Игрите в Париж до момента.
  • Иранката, която се състезава за България - Кимия Ализаде - донесе на България исторически бронзов медал в таекундото в категория до 57 килограма. Тя обърна мача в последните секунди и успя да донесе първия олимпийски бронз в този спорт за страната. Ализаде победи с 2:1 рунда поставената под номер 1 в категорията Жонгши Луо (Китай).
  • Божидар Андреев завърши трети при вдигането на тежести в категория до 73 килограма. Той спечели бронзовия медал. Андреев записа двубой от 344 кг., като в последния момент бе изместен от второто място от Вирафон Уичума (Тайланд) с двубой от 346 килограма.
  • Боксьорът Хавиер Ибаниес, който се състезава за България, спечели бронзов медал от Олимпийските игри в Париж, след като загуби полуфиналната битка в категория до 57 килограма на боксовия турнир срещу Мунарбек Сеитбек Уулу от Киргизстан. Така боксьорът се прибира от френската столица с бронзов медал.

Олимпиадата продължава, а с нея и представянето на българските атлети. Ето кого ще следим на 8 август:

Художествена гимнастика

• В 11:00 часа започват съчетанията по ансамбли, където България се явява с 5 обръча;
  • 12:16 часа продължават квалификацииите. Отборът на България участва с 3 ленти и 2 топки;
  • От 15:30 Боряна Калейн играе на финала с обръч;
  • 16:08 Калейн продължава с топка;
  • От 16:47 Боряна Калейн ще изиграе съчетанието си с бухалки;
  • В 17:25 започва и финалът с участието на Калейн.

Борба

• В 12:28 Биляна Дудова се изправя срещу шведката Сара Линдборг в осминафинал в категория до 62 кг.;
  • От 21:05 Магомед Рамазанов се изправя в мач за златото в борбата свободен стил срещу Хасан Язданичарати от Иран

Модерен петобой

• В 14:40 започва полуфиналът за мъжете в модерния перобой, където участва българинът Тодор Михалев.

Вдигане на тежести

• От 16:00 продължава състезанието по вдигане на тежести за Карлос Насар.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Израел нападна Ливан и започна "нова фаза на войната" срещу "Хизбула"

Израел започна да нанася удари по цели в Ливан в поредна ескалация на напрежението

20:01 - 19.09.2024
Важно днес

Законът на "Възраждане" за чуждестранните агенти се провали в парламентарна комисия

Законопроектът беше отхвърлен още на първо четене и събра подкрепа само от "Възраждане"

19:03 - 19.09.2024
Живот

Висша мода по халат: Риана, Изабел Юпер и новата мания по комфортни дрехи

Нова тенденция превръща халатите за баня в облекло от висшата мода

18:50 - 19.09.2024
Технологии

Huawei представи 14 нови смарт часовника. Сред тях и за 24-часово следене на кръвното

И тази година Huawei избра Барселона, за да представи новите си смарт часовници

17:50 - 19.09.2024
Важно днес

ЕС праща 160 млн. евро на Украйна, взети от замразени руски активи

Средствата ще отидат за хуманитарна помощ и ремонти на енергийната инфраструктура

16:44 - 19.09.2024
Текстове от партньори

Player 0.0 е първото по рода си виртуално състезание за почитателите на F1®, в което най-добрият шофьор е този, който не пие

Участниците ще се състезават на специални симулатори за място на световния финал, където ще могат да се изправят срещу трикратния световен шампион във F1® и официален посланик на Heineken® 0.0 Макс Верстапен

16:31 - 19.09.2024