Преговорите за кабинет: Асен Василев остава, ГЕРБ може да предложи кандидат за МВР Снимка: © Булевард България

Асен Василев ще се завърне в Министерството на финансите, но ГЕРБ вероятно ще предложат следващия министър на вътрешните работи - това е резултатът от преговорите между Николай Денков и Мария Габриел в сряда, съобщава "24 часа".

ГЕРБ и ПП-ДБ вървят към напредък по съставянето на ротационното управление въпреки натиска от страна на президентството, прокуратурата, службите за сигурност и ДПС, БСП и ИТН да върнат мандата.

Според информацията на медията - все още няма уточнен кандидат за титулярния пост в МВР, но е отпаднало името на Благородна Макева, която ГЕРБ лансираха като кандидат за вътрешен министър в кабинета "Габровски".

Под въпрос са и още няколко министерства, чиито кандидати трябваше да бъдат сменени от "Промяната" още преди скандала със записа на Радостин Василев:

  • Министерство на земеделието - първоначално там беше номиниран Христо Даскалов, впоследствие се появи версия за издигане на собственика на месопроизводителя "Тандем" Кирил Вътев, но този вариант също е отпаднал;
  • Министерство на туризма - отпада предложената Гергана Кабаиванова
  • Министерство на труда и социалната политика - отпада Иван Кръстев, след като се оказа, че е участвал в сбирка на т.нар. Безсмъртен полк.

"В разговорите има 2 елемента. Единият е да гарантираме, че няма да има проблеми с администрацията - подготвяме съответния документ, който да успокои всички, които са се притеснили. И второто - персоналният състав. Работим и по двата", каза вчера акад. Денков.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Живот

По улиците на Пловдив със скейт и самочувствие: Петър Петков

Скейтбордингът дълго време се намираше извън „официалните“ дисциплини и се възприемаше предимно като улична култура

11:20 - 14.12.2025
Важно днес

И в Унгария се проведе многохиляден протест срещу правителството

Поводът за недоволството станаха разкрития за брутално насилие над деца в дом за малолетни

11:13 - 14.12.2025
Спорт

Кеч легендата Джон Сина сложи край на кариерата си

Краят на една ера

10:53 - 14.12.2025
Важно днес

Двама студенти са убити, а други девет са ранени след стрелба в университет от Бръшляновата лига

Нападението e станало в департамента по физика по време на изпитна сесия

10:20 - 14.12.2025
Политика

Атанас Пеканов не знаел дали президентът подготвя своя партия

Пеканов каза, че през последните месеци не е разговарял с държавния глава

09:22 - 14.12.2025
Важно днес

От днес влиза ново разписание на влаковете

Част от промените са свързани с повишаване рентабилността на превозите

08:42 - 14.12.2025
Бизнес

Димитър Нойков: Сделка между Warner и Netflix ще се отрази както на цените, така и на добрите идеи

Огромните компании, които бяха в центъра на Холивуд, вече не са това, което бяха

08:00 - 14.12.2025
Спорт

Жордао прати ЦСКА на 1/4-финал за Купата с фамозен гол

"Армейците" направиха обрат срещу "Локо" (София)

19:15 - 13.12.2025