Шофьорът, убил 15-годишно момче в София, ще бъде съден за умишлено убийство Снимка: © Screenshot

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Прокуратурата повдигна обвинения на 37-годишния шофьор, който блъсна и уби 15-годишно момче на пешеходна пътека в София. Мъжът ще бъде съден за извършване на престъпление при евентуален умисъл, стана ясно от брифинг на прокуратурата.

По първоначални данни на разследващите автомобилът се е движил с превишена скорост около 70 км/ч. Обвиненият е забелязан да се качва в превозното средство от "Славянска беседа", а катастрофата се случва на около 400-500 м от там на оживено кръстовище.

Шофьорът е употребил алкохол преди да седне зад волана, като изследванията са установили 2 промила в кръвта му. Тестът за употреба на дрога е отрицателен.

"Той е разчитал изключително на шанса и на случайността, не е предприел абсолютно никакви действия за преодтовратяване на пътното транспортно произшестие", каза представител на съдебния орган пред медиите.

Водачът е управлявал автомобил Mercedes Е класа. Той е превозвал двама пътници - жена и нейното дете.

Мъжът е задържан за до 72 часа, като предстои съдът да разгледа мярка за постоянен арест. Ако бъде признат за виновен, той може да получи от 10 до 20 г. затвор.

Шофьорът има няколко предишни нарушения, включително едно от 2005 г. за шофиране след употреба на алкохол, и друго провинение от 2020 г. за каране с превишена скорост, заради което му е наложена глоба от 100 лв.

Междувременно заради трагичният инцидент граждани излизат на протест в София под надслов "Да спрем убийствата по пътищата // Искаме контрол, съд и затвор за убийците". Организаторите настояват за смешни мерки в борбата с убийствата по пътя, включително затягане на контрола и ежедневни проверки за алкохол и наркотични вещества на шофьори, поставяне на легнали полицаи и камери на всички ключови булеварди и незабавно осигуряване на нощен градски транспорт.

Протестът ще се проведе на 4 септември от 18:00 ч. пред сградата на МВР на ул. “6-ти септември” 29.

Снимка от катастрофата в София Пиян шофьор уби 15-годишно момче на пешеходна пътека в центъра на София

Важно днес

САЩ и Индия са постигнали търговско споразумение, обяви Тръмп

Индия ще спре да купува руски петрол според постигнатото споразумение

20:08 - 02.02.2026
Важно днес

Президентът на ФИФА предлага Русия отново да участва в международния футбол

Джани Инфантино заяви, че е против забраните и бойкотите

19:19 - 02.02.2026
Спорт

Потвърден е първи случай на допинг преди Зимните олимпийски игри

Италианската биатлонистка Ребека Паслер е временно отстранена

18:29 - 02.02.2026
Кино и сериали

Излезе трейлърът на филма за Майкъл Джексън – поглед към ранните години на Краля на попа

Биографичният филм се очаква с огромен интерес

17:17 - 02.02.2026
Важно днес

София кръщава улици на Тери Пратчет и Миряна Башева

Улиците в тяхна чест ще се намират в "Манастирски ливади"

16:14 - 02.02.2026
Важно днес

Посредник е избирал момичета от България за Джефри Епстийн

В документите по делото "Епстийн" се говори за мистериозна жена, правителствени лица и Кирил Сакскобургготски

15:57 - 02.02.2026
Важно днес

Нов случай на отказ от спешна хоспитализация в София, възрастна жена с инсулт почина

Близките на жената са били принудени сами да търсят болница, която да я приеме

15:06 - 02.02.2026
Важно днес

Службите подозират пране на пари през български торент сайтове

Трима души са с повдигнати обвинения след акцията срещу торент сайтовете

15:04 - 02.02.2026
Важно днес

След заплахата от екзекуция, иранският протестиращ Ерфан Солтани вече е на свобода

26-годишният Ерфан Солтани беше арестуван миналия месец по време на масовия граждански бунт, обхванал страната

14:45 - 02.02.2026