Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Ремонти променят движението в отделни участъци по магистралите "Хемус" и "Тракия". Според публикувания от Агенция "Пътна инфраструктура" график дейностите трябва да приключат до 25 юни.
Магистрала "Хемус"
Временно ще се променя организацията на движението при пътен възел „Ябланица“, както и по отделни участъци от магистрала „Хемус“ в област Ловеч.

На 23 юни от 8 ч. до 20 ч. ще се преасфалтира пътния възел „Ябланица“ /при 74-ти/ км на АМ „Хемус“. Поради това ще бъде затворена пътната връзка в посока Ябланица.
Трафикът към градовете Ябланица и Тетевен ще се пренасочва през пътна връзка „Прелок“ и оттам по първокласния път I-3 Бяла - Ботевград.
о 24 юни, между 8 ч. и 18 ч. ще се почистват тротоарни блокове на съоръженията при 89 -91-ви км на АМ „Хемус“ в посока Варна.
За извършването на дейностите поетапно ще се ограничава преминаването в изпреварващата лента между 88-и и 92-и км на магистралата, а автомобилите ще се движат в активната пътна лента.
Магистрала "Тракия"
До 25 юни, ще се изкърпва настилката в отделни участъци на АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен.
Трафикът няма да се спира, но ще се ограничава поетапно навлизането в активната и аварийната лента, а превозните средства ще преминават в изпреварващата.

Ремонтите работи ще се изпълняват през деня между 7:00 ч. и 20:00 ч.
От пътната агенция припомнят, че в област Стара Загора се извършва превантивен ремонт в отсечката между 208-и и 229-и км в платното за София, като дейностите са разделени в два подучастъка.
Трафикът в платното към столицата е ограничен и се осъществява двупосочно в платното в платното за Бургас.
В затворения участък попада и пътен възел „Стара Загора“, като е ограничен трафикът в посока от Бургас към Стара Загора и от Димитров към София.
Пътуващите от Бургас за Стара Загора и Димитровград се отбиват от пътен възел „Нова Загора“ .
Ремонти се правят и по третокласната пътна мрежа, като някои от тях ще продължат до август. Заявката на региналния министър Николай Шишков е по магистралите да няма ремонти след 30 юни.