Резултатите на българските олимпийци от 15-тия ден на Игрите в Париж 2024 Снимка: © Getty Images

Българските олимпийци се представиха много добре и на 15-тия ден от Олимпийските игри в Париж:

• Българският ансамбъл по художествена гимнастика остана на една ръка разстояние от олимпийски медал, като завърши на 4-то място на финала на Олимпиадата.

• Българският лекоатлет Тихомир Иванов завърши участието си на Олимпийския финал на скок на височина на осмо място, след като не успя да прескочи 2.31 при трите си опита.

• Биляна Дудова не успя да се пребори за място в борбата за бронзовия медал, след като загуби с 3-1 точки от монголката Орхон Пуревдорж.

• 22-годишната Йоана Георгиева не успя да се класира за финалите на едноместния каяк на Олимпийските игри в Париж. Българската състезателка, която прави дебют на Олимпиада, остана седма в своята серия на полуфиналите с 1:54.02.

• Юлияна Янева загуби на осминафиналите при олимпийския си дебют в категория до 76 килограма на женската борба и впоследствие отпадна от борбата за бронзовия медал. 26-годишната българка отстъпи с 1:7 точки в полза на кубинката Милаимис Марин.

Закриващата церемония на Олимпийските игри в Париж ще се проведе на 11 август на "Стад дьо Франс" и ще започне в 22 ч.

Олимпийските медалисти Боряна Калейн и Семен Новиков ще са българските знаменосци на тържественото събитие.

Церемонията бъде излъчена по БНТ 1, БНТ 3 и Евроспорт 1.

Тихомир Иванов завърши на осмо място в Олимпийския финал на скок на височина

Юлияна Янева отстъпи в първия си двубой на Олимпиадата

Йоана Георгиева отпадна от Олимпиадата след полуфинала на каяк

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Пътуване

Летище София става първото 5-звездно регионално летище в Европа

Терминал 3 се очкава през 2031г., инвестицията в него ще е 500 млн. лв.

14:51 - 10.09.2024
Европейски дневници

ЕС осъди Gооgle и Apple в две дела за общо 15 млрд. евро

Производителят на iPhone ще трябва да внесе 13 млрд. евро данъци в Ирландия, а Google - да плати глоба за 2,4 млрд. евро

13:12 - 10.09.2024
Важно днес

ГЕРБ пак отлага реформата за такса смет с една година

Вече 10 г. България не може да въведе европейската практика "замърсителят плаща"

13:00 - 10.09.2024
Важно днес

В ДПС видели "истинското лице" на Пеевски преди 8-10 месеца

Тимур Халилов от крилото на Доган каза, че Пеевски ще купува гласове - "никой депесар няма да гласува за него"

11:21 - 10.09.2024
Живот

"Най-грозният цвят" пак е на мода. От подиума до гардероба на Тейлър Суифт и Камала Харис