Резултатите на българските олимпийци от шестия ден на игрите в Париж 2024 Снимка: © Getty Images

Шестият ден на Олимпийските игри в Париж не донесоха очаквания медал в бокса за България, след като българската боксьорка Станимира Петрова отпадна на четвъртфиналите на турнира по бокс. Десислава Ангелова се класира на финал в дисциплината по гребане.

• Състезателките по бадминтон сестрите Габриела и Стефани Стоеви си тръгват от френската столица, след като загубиха своя 1/4-финален сблъсък с 2 гейма от лидерките в световната ранглиста Цинчън Чън и Ифан Цзя и си;
  • Най-добрата българска състезателка по гребане Десислава Ангелова се класира на финал на Олимпийските игри в Париж. Тя е първата българка, която достига до този етап от 2008 г. насам, когато Румяна Нейкова спечели златото в Пекин.
  • Плувкияната Габриела Георгиева не успя да продължи напред към полуфиналната фаза в дисциплината "гръб" на 200 метра. Тя финишира на седмата позиция в своята серия и общо 21-ва от 27 състезателки с време от 2:12.15 минути;
  • Българската боксьорка Станимира Петрова отпадна на четвъртфиналите на турнира по бокс за жени на Олимпийските игри в Париж. Тя загуби с 1-4 съдийски гласа в двубой срещу китайката Юан Чънг, като победителката от тази среща си гарантира минимум бронзов медал от олимпиадата. Петрова взе първия рунд, но отстпъи пред опонентката си в останалите два.

Българското участие на олимпийските игри в Париж продължава на 2 август с:

Петима българи ще участват в седмия ден на Олимпийските игри в Париж 2024.

• Антоанета Костадинова ще участва в квалификациите на 25 метра пистолет в 10:00 ч.
  • В 11:15 сребърната медалистка в скока на височина от Рио 2016 Мирела Демирева ще открие българското участие в турнира по лека атлетика с квалификацията в своята дисциплина.
  • В 19:15 часа Габриела Петрова ще направи опит да се класира за финала в тройния скок.
  • Йосиф Миладинов ще се включи в сериите на 100 мета бътерфлай. Родният плувец ще бъде в трета серия, която е предвидена за 12:06 часа, а в случай, че той попадна сред най-бързите 16 от сериите, полуфиналът му ще бъде или от 22:00, или от 22:06 часа.
  • На боксовия ринг Светлана Станева ще започне своето участие в категория до 57 килограма с двубой с представителката на Ирландия Микейла Уолш. Битката между двете от осминафиналната фаза на надпреварата е предвидена за 16:46 часа българско време.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Израел нападна Ливан и започна "нова фаза на войната" срещу "Хизбула"

Израел започна да нанася удари по цели в Ливан в поредна ескалация на напрежението

20:01 - 19.09.2024
Важно днес

Законът на "Възраждане" за чуждестранните агенти се провали в парламентарна комисия

Законопроектът беше отхвърлен още на първо четене и събра подкрепа само от "Възраждане"

19:03 - 19.09.2024
Живот

Висша мода по халат: Риана, Изабел Юпер и новата мания по комфортни дрехи

Нова тенденция превръща халатите за баня в облекло от висшата мода

18:50 - 19.09.2024
Технологии

Huawei представи 14 нови смарт часовника. Сред тях и за 24-часово следене на кръвното

И тази година Huawei избра Барселона, за да представи новите си смарт часовници

17:50 - 19.09.2024
Важно днес

ЕС праща 160 млн. евро на Украйна, взети от замразени руски активи

Средствата ще отидат за хуманитарна помощ и ремонти на енергийната инфраструктура

16:44 - 19.09.2024
Текстове от партньори

Player 0.0 е първото по рода си виртуално състезание за почитателите на F1®, в което най-добрият шофьор е този, който не пие

Участниците ще се състезават на специални симулатори за място на световния финал, където ще могат да се изправят срещу трикратния световен шампион във F1® и официален посланик на Heineken® 0.0 Макс Верстапен

16:31 - 19.09.2024