Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Род Стюарт поиска кислородна маска на сцената, след като едва не припадна по време на концерт в щата Юта в петък вечерта. Това стана няколко седмици след като 81-годишният музикант отмени серия от участия заради здравословни проблеми.
Стюарт е изнасял концерт в Utah First Credit Union Amphitheatre в Уест Вали Сити. Фенове забелязали, че видимо не му е добре, но той продължил да пее.
Във видео, публикувано от TMZ, се вижда как певецът се подпира на колона на сцената.
🚨 EXCLUSIVE: Rod Stewart had a rough show in Utah ... doubling over in discomfort during the set -- and needing puffs from an oxygen tank onstage. pic.twitter.com/iT0idEp86t
— TMZ (@TMZ) June 21, 2026
В един момент екипът му изнесъл кислородна бутилка. Стюарт поел няколко дълбоки вдишвания, а след това се обърнал към публиката.
„Шоуто трябва да продължи. За малко да припадна. Ще имате ли нещо против да седна за тази песен?“, казал той.
След това британският музикант довършил изпълнението си - седнал на стол.

Концертът е бил в Уест Вали Сити, град в щата Юта, който се намира на около 1300 метра надморска височина. Възможно е височината да е допринесла за неразположението на певеца.
Фенове, присъствали на място, коментират, че въпреки всичко музикантът е пял час и 40 минути на неговите години. И казват, че изпълненията са били на ниво.
Седмица по-рано Стюарт отмени концерт в Сан Диего по-малко от час преди началото му.
Първоначално организаторите посочиха като причина синузит. По-късно Стюарт обясни, че е бил диагностициран с остра инфекция на горните дихателни пътища, довела до ларингит.
След това музикантът беше критикуван, защото по-малко от ден след отменения концерт беше забелязан на мач от Световното първенство в Бостън.
Снимки и видеа, публикувани онлайн, показаха как той подкрепя Шотландия от трибуните. Според Page Six Стюарт е пътувал с частен самолет заедно със синовете си Ейдън и Алистър.
През май Стюарт отмени и два концерта в Лас Вегас заради синузит и проблеми с гласа.
„Извинявам се на всички мои фенове. Трябва да пазя гласа си, докато се възстановявам от синузит“, каза той тогава.
Стюарт добави, че очаква да види феновете си на бъдещ концерт в Caesars Palace или по време на лятното си турне.
Въпреки здравословните проблеми през последните седмици, музикантът казва, че не планира да се оттегля от сцената.
След като през 2024 г. обяви турнето One Last Time, той уточни, че слага край на големите световни турнета, но ще продължи да пее на живо.
„Това ще бъде краят на големите световни турнета за мен, но нямам желание да се пенсионирам. Обичам това, което правя, и правя това, което обичам“, написа той тогава в Instagram.
„Във форма съм, още имам коса и мога да пробягам 100 метра за 18 секунди на 79 години“, добави Стюарт.
Стюарт често казва, че добрата физическа форма му помага да издържа на натоварването по време на турнета.
„Поддържам се в много добра форма“, казва той в интервю за American Association of Retired Persons (AARP), американска организация за хора над 50 години. „Играл съм футбол през целия си живот. Сега вече не толкова, защото имам сменена колянна става. Винаги съм имал и треньор. Един и същ човек от 38 години.“
Певецът разказва, че у дома има голяма фитнес зала и закрит басейн. Част от тренировките му са под вода.
„Треньорът хвърля тухла в басейна. Аз трябва да се гмурна, да я избутам до другия край и да изплувам“, казва Стюарт.
Турнето One Last Time трябва да продължи в САЩ през юли и август. Засега последната обявена дата е на 15 август в Сейнт Луис.