Росен Желязков за трагедията край Телиш: Най-нелепото е някой да бъде отстранен Снимка: © Народно събрание

"Най-нелепото и непоследователно поведение е някой да бъде отстранен", така премиерът Росен Желязков отговори на въпрос за поемане на отговорност за бездействието на Пътната агенция (АПИ) по опасния път, на който загина 12-годишно дете.

По думите на премиера правителството ще си свърши работата по случая, но след като бъде направена проверка за "десетилетия назад".

По време на блиц контрола в Народното събрание той заяви, че очаква "АПИ да изготви доклад, от който ще се види дали още при проектирането и изпълнението на този път, няма сбъркани радиуси на двата следващи завоя, които са при спускането".

"Уверявам ви, че ако бъде много ясно установена съпричастността, в това число и бездействието на когото и да е, той ще бъде най-малкото отстранен“, заяви Желязков по време на блиц контрола в отговор на въпрос от Радостин Василев от МЕЧ.

Василев поиска не само оставката на ръководителя на АПИ Йордан Велчев, но и да бъде "арестуван" заедно с всички други директори, които не са обърнали внимание на сигналите за опасната отсечка.

Агенция Пътна инфраструктура твърдеше непосредствено след трагичния инцидент, че проблем няма, а пътят е в добро състояние.

След намесата на регионалния министър Иван Иванов, който отстрани началниците на местното управление, изведнъж службата се раздвижи и започна да поставя знаци за ограничени на скоростта в участъка. Така се стигна до абсурдната ситуация те да се променят три пъти за 24 часа.

Пътната агенция обърка и знаците на пътя край Телиш след смъртта на 12-годишната Сияна

Три катастрофи с ТИР за три дни: А Пътната агенция твърди, че трасето е в "добро състояние"


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Живот

Модната легенда Джорджо Армани почина на 91-годишна възраст

Армани беше синоним на италианския стил и елегантност.

17:11 - 04.09.2025
Политика

ПП-ДБ поиска да бъде спрян изборът на членове на антикорупционната комисия

Според ПП-ДБ процедурата е компрометирана от самото начало

16:43 - 04.09.2025
Пътуване

Ryanair увеличава безплатния ръчен багаж, но затяга проверките за нарушения

От днес размерът на безплатната чанта става 40х30х20 см

16:23 - 04.09.2025
Технологии

A1 празнува 30 години с нови тарифни планове за повече свобода и забавление

Юбилейните планове могат да бъдат заявени в периода от 1 септември до 31 октомври 2025 г.

16:10 - 04.09.2025
Важно днес

Младежи пребиха жестоко шефа на полицията в Русе заради забележка (обновена)

Старши комисар Николай Кожухаров е в болница и е опериран по спешност

14:38 - 04.09.2025
Пътуване

Wizz Air възобновява полетите от София до Абу Даби

Редовните полети ще се изпълняват три пъти седмично от 17 ноември на цени от 49.99 евро

14:10 - 04.09.2025
Важно днес

Ремонтират пътя, на който загина 12-годишната Сияна

Ще бъдат преасфалтирани шест километра от трасето, дейностите трябва да приключат до средата октомври

13:35 - 04.09.2025