Вратата липсва. Как районният кмет на "Оборище" отваря кабинета си за всички

Да премахне всички прегради из сградата на общинската администрация - това обещание дава кметът на столичния район "Оборище" Георги Кузмов по време на предизборната си кампания за местния вот миналата есен.

"В община "Оборище" има поставени прегради на стълбите, хората да не се качват по тях към високите етажи на администрацията. Смятам, че това не прави добро впечатление, грозно е и е ненужно, след като всяка врата отделно е с чип. Това ще е първото нещо, което ще премахна", казва в навечерието на изборите Кузмов.

Няколко месеца по-късно той е изпълнил намерението си, а вратата на собствения му кабинет не е просто широко отворена за всички - тя е изцяло премахната.

"Добре дошли. Както и трябва да бъде, първата врата, която отваряме широко, е в кабинета на кмета Георги Кузмов. При нас тя не просто е отворена, а направо липсва. Това ще бъде и посоката ни на общуване, на разговори, дискусии и срещи," пише под снимка на кмета на "Оборище" в Instagram, на която се вижда входът към кабинета му.

Георги Кузмов, който е бивш журналист в обществената телевизия, е активен в социалните мрежи още от времето на предизборната си кампания и редовно ги използва за споделяне на новини, да разкаже с какви проблеми се сблъсква екипът му, но и да покаже интересни сгради в района.

"Срещнах се с много, много нови хора, ръководители, шефове на фирми, доброволци, обикновени граждани. Във всички откривам желание за промени, за по-хубаво подреден град и по-хубаво живеене в района ни," разказва кметът в последния ден на миналата година.

В един от постовете си обръща внимание, че социалните мрежи не са официалният канал за кореспонденция с общинската администрация, но кабинетът му е отворен за граждани всяка седмица, а в останалото време е готов да ги приема и на онлайн срещи.

"Комуникацията с гражданите и тяхната информираност е един от най-важните моменти, който е подценяван и е създал среда за много клюки, интриги, нехаресване, грешни представи и грешни решения и от двете страни," обяснява политиката си на отворена комуникация Георги Кузмов.

И подчертава че информация какво и защо се прави в една районна администрация трябва да бъде задължително един от основните приоритети независимо колко голяма е една община.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Мащабни протести срещу Роберт Фицо в цяла Словакия

"Словакия не е Русия, Словакия е Европа"

20:58 - 24.01.2025
Технологии

Шведски стартъп предизвиква фурор - 100 000 души чакат на опашка за здравен скрининг

"Neko Health" е шведски стартъп, който поставя нов стандарт в превантивната грижа

20:11 - 24.01.2025
Важно днес

Обрат в управлението на НДК: Отстраниха специалистката по аури

Странните рокади на върха на Националния дворец на културата навлязоха в нова фаза

18:21 - 24.01.2025
Важно днес

Доскорошният енергиен министър се върна начело на "Булгартрансгаз" въпреки закона

Назначението обаче може да е противозаконно

17:39 - 24.01.2025
Важно днес

Директорът на завода за боклук в София завежда дело срещу съветници от ГЕРБ

Савов беше обвинен в прикриване на информация за инцидент с работник

16:19 - 24.01.2025
Важно днес

Учениците в Пловдив преминават към онлайн обучение (Обновена)

Грипна епидемия е обявена в осем области от страната

15:34 - 24.01.2025
Важно днес

Шестима българи са арестувани за измама за 62 млн. евро в Люксембург

Задържаните може да бъдат екстрадирани

15:03 - 24.01.2025
Политика

Пийт Хегсет: скандалният водещ на Fox News, който може да оглави Пентагона

Кой е един от най-противоречивите кандидати на Тръмп

15:00 - 24.01.2025