Тодор Кантарджиев влиза в журито на "България търси талант" по bTV през пролетта Снимка: © bTV

Проф. Тодор Кантарджиев и ТВ-водещият Николаос Цитиридис са новите попълнения в журито на „България търси талант“. Това обявиха от bTV при обявяването на осмия сезон на предаването, който ще се излъчи през пролетта на 2022 г.

Проф. Кантарджиев беше един от членовете на Националния оперативен щаб срещу Covid-19 и се превърна в основен говорител на структурата в ефира на националните телевизии. В продължение на няколко десетилетия той изпълняваше длъжността директор на Националния център по заразни и паразитни болести, но през юни 2021 беше освободен от служебния здравен министър Стойчо Кацаров.

След това Кантарджиев стана консултант по ваксинационния процес в столична община. Професорът е поддръжник на масовата имунизация и спазването на по-строги мерки, а също така влезе под светлината на прожекторите с интересни народни лекове срещу Covid – като консумацията на доматен сок от ваксинирани за предотвратяване на кръвосъсирването.

„С качествата на човек със скрит артистичен талант, невероятно чувство за хумор и професионална способност да погледне на нещата с усмивка и в най-тежките моменти, той се впуска в предизвикателството „България търси талант“, за да допринесе към преобразяването на шоуто през новия сезон“, съобщиха от bTV.

„С усет към забавното и смешното, с бърза мисъл и завиден интелект – проф. Кантарджиев ще бъде първи с остроумните отговори и коментари, но и с безпощадни критерии“, добавят от телевизията.

Кантарджиев заявява, че е дошло време „да мислим позитивно, да се откажем от страха и недоверието“. „Дойде време да се забавляваме, но да имаме едно наум!“, казва той за новата си роля като част от журито на предаването.

Николаос Цитиридис, който води собствено шоу по bTV, заема четвъртия съдийски стол. Другите двама членове на журито са Катерина Евро и Евелин Костова.

В миналия сезон журито бе съставено от Катето Евро, Славена Вътова, Ицо Хазарта и в началото – Любен Дилов, който по-късно беше заменен от актьора Любо Нейков заради участието си в кандидат-депутатската кампания на ГЕРБ.

Ицо Хазарта също се включва в политиката. Рапърът ще води една от софийските листи на новата партия „Продължаваме промяната“ с лидери Кирил Петков и Асен Василев.



Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Принц Андрю се отказа от кралските си титли след секс скандалите с Джефри Епстийн

Нови разкрития за отношенията му с Джефри Епстийн са повод за пълното оттегляне от кралските титли

21:16 - 17.10.2025
Важно днес

Отказът на Радев от транспорт на НСО "вдъхнови" реклама на вносителя на Dongfeng

"Ако си президент и останеш без служебен автомобил"

19:28 - 17.10.2025
Технологии

Достъпният таблет, който събира най-доброто от смартфоните и лаптопите: Vivacom 5G Tab

Всъщност модерните таблети взимат най-хубавото от смартфоните и го комбинират с най-хубавото от лаптопите. Чудесен пример за това е новият Vivacom 5G Tab, с който телекомът за първи стъпва на пазара на таблети.

18:25 - 17.10.2025
Важно днес

bTV смени главния редактор на "Актуални предавания"

Димитър Анестев - досега продуцент на новините, поема поста

17:32 - 17.10.2025
Живот

„Сексито“ се завърна, без извинения. Какво вещае новата ера на Victoria’s Secret?

Марката връща старото си лице, с повече самочувствие и по-малко компромиси

17:08 - 17.10.2025
Живот

Испания разследва наследника на модния бранд Mango за смъртта на баща му

Исак Андич загина на 71 г. при падане в пропаст, докато се разхожда със сина си

16:55 - 17.10.2025
Важно днес

Бомбен атентат срещу водещ разследващ журналист разтърси Италия

Сигфридо Ранучи, автор и на книга за италианската мафия, оцеля по чудо

16:29 - 17.10.2025
Важно днес

България вече има четири въздушни линейки

До края годината ще пристигне и пети хеликоптер

15:29 - 17.10.2025
Политика

„Обнови Европа“ призова за освобождаване на Благомир Коцев и преразглеждане на делото

В противен случай групата ще продължи да настоява средствата по ПВУ за България да бъдат спрени

14:33 - 17.10.2025