"Целта им беше да нямам деца, а дори да имам - да не ги видя живи": страшният разказ на момичето, бито от полицаи на протеста срещу БФС

19-годишно момиче разказа в ефира на bTV как е било бито от полицаи на протеста срещу Българския футболен съюз миналия четвъртък.

Тя разказа, че е станала жертва на брутална агресия от страна на четирима полицаи в градинката при църквата „Св. Седмочисленици“, докато се опитвала да си тръгне от протеста.

„Просто ме събориха на земята, удряха ме. После ме накараха да стана, при което аз станах и пак ме удариха - с палки, с ритници“, разказа момичето.

„Обиждаха ме и ми говориха. Дори още докато ме бият, ми обясняваха защо ме бият - че ще ме ритат нарочно в корема, за да нямам деца. После ми обясняваха, че точно това е била тяхната цел - да нямам деца, да не мога да родя, а дори и да родя - да не ги видя живи“, добави тя.

„Те ме вдигнаха и ме оставиха на една пейка с други хора, които бяха пострадали по същия начин. После просто ни казаха да станем, вкараха ни в един бус и ни закараха в районното. Нямаше разпит, един от полицаите дойде при мен и каза, че той ме е бил“, допълни още момичето.

Не става ясно дали служителите на реда, били 19-годишното момиче, са идентифицирани.

Не мога да спя. Сънувам го като кошмар. Не искам да излизам, имам чувството, че винаги може просто да ме намери“, добави тя.

На фона на редицата сигнали за полицейско насилие на протеста трима полицаи са отстранени от длъжност след безредиците, заявиха от ръководството на МВР.

Медиите обаче не получиах възможност да зададат въпроси кои са те и в кои точно събития по време на протеста са участвали.

Срещу униформените са образувани дисциплинарни производства. Вътрешната проверка продължава.

Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов каза, че са взети мерки подобни случаи на полицейски произвол да няма.

С полицаите ще работят психолози. Стоянов уточни, че сред протестиращите е имало и платени провокатори.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Председателят на СЕМ изрази съмнение в обективността на БНТ заради случая с интервюто на столичния кмет

Според Симона Велева проблемът е по-дълбок и той е свързан с легитимността на това ръководство на БНТ.

13:03 - 05.10.2025
Политика

Нетаняху се надява "в следващите дни" израелските заложници да бъдат освободени

Преговорите за прекратяване на огъня между Израел и Хамас трябва да започнат в Кайро в понеделник.

11:56 - 05.10.2025
Важно днес

Съюзът на съдиите призова за оставката на Борислав Сарафов

Апелът идва по повод внушенията на Борислав Сарафов за политически обвързаности на Върховния касационен съд предизвикани от две разпореждания на съда, в които го обявява за нелегитимен изпълняващ функциите главен прокурор

11:12 - 05.10.2025
Важно днес

След наводненията по Южното Черноморие: разчистването продължава, появиха се мародери

Достъпът до пострадалите райони е ограничен.

09:25 - 05.10.2025
Политика

Прокуратурата е внесла в съда обвинителните актове срещу Кирил Петков и Божидар Божанов

Те са обвинени, че са оказали опит за принуда над бившия министър на електронното управление от кабинета "Денков" Александър Йоловски.

09:04 - 05.10.2025
Важно днес

Турските власти отмениха концерта на Роби Уилямс в Истанбул от "съображения за сигурност"

Това трябваше да бъде последния концерт от турнето на Уилиямс BritPop

09:04 - 05.10.2025
Спорт

"Левски" издържа още един тежък тест в Първа лига

"Сините" потрепериха в края срещу "Берое"

21:59 - 04.10.2025
Спорт

"Ливърпул" се провали, а "Арсенал" е новият лидер във Висшата лига

Криза в състава на мърсисайдци

21:35 - 04.10.2025
Важно днес

58-годишна жена е четвъртата жертва на наводнението в Елените

Съпругът ѝ - руски гражданин - е подал сигнал за изчезването ѝ

19:52 - 04.10.2025