Цялото Изпълнително бюро на БСП подаде оставка, но не и председателят и вицепремиер в оставка Атанас Зафиров. Това съобщава bTV, като се позовава на четири различни източника от левицата.
До края на седмицата трябваше да се проведе пленум на партията, по време на който се очакваше да бъде поискано оттеглянето на Зафиров. След оставката на "кабинета Желязков", в който БСП участва въпреки подписания "санитарен кордон" за ограничаване на Делян Пеевски, в левицата се надигна бунт срещу лидера.
Пленумът обаче се отлага са 10 януари след новите събития в партията. Дотогава трябва да се реши и дали и как да бъде сменен Зафиров, казват източници на "Дневник".
Изпълнителното бюро на БСП е тясното ръководство на партията, което взима оперативните решения. За по-важните, като участие в правителство, отговаря Националният съвет - или пленумът, както го наричат в левицата.
В тясното ръковдство на партията, освен Зафиров членуват 24 души, сред които петимата зам.-председатели - Иван Таков, Калоян Паргов, Иван Пешев, Драгомир Стойнев и Иван Иванов, и четиримата организационни секретари - Деян Дечев, Атанас Атанасов, Цветелина Пенкова и Филип Попов.
Останалите членове на органа са: Кирил Добрев; Манол Генов; Владимир Москов; Борислав Гуцанов; Кристиан Вигенин; Жельо Бойчев; Иван Ибришимов; Йордан Младенов; Трифон Панчев; Калин Калапанков; Стефан Бурджев; Габриел Вълков; Дора Янкова; Динко Желев и Николай Тишев.
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:
