Украинските сили поразиха руски команден пункт на военно летище в Крим Снимка: © Getty Images

Украинските военни сили поразиха руско военно летище "Саки" в Крим, като са унищожили команден пункт на руските окупатори. Новината съобщи командирът от ВВС Николай Олешчук.

През последната седмица в руските канали в Telegram се съобщава за няколко ракетни атаки на полуострова. Поставените от Русия местни власти там обаче излизат с изявления, че всички ракети са били свалени и не признават щети.

През нощта в петък край военновъздушната база "Саки" край село Новофедоровка в окупирания Крим са избухнали експлозии. Руското министерство на отбраната съобщи рано в събота, че противовъздушната ѝ отбрана е свалила ракети и дронове в серия от нощни атаки над полуострова и западната част на Черно море.

Властите в южния граничен град Белгород обявиха намеренията си да започнат да евакуират жителите си след серия от фатални украински нападения. Предложението на губернатора Вячеслав Гладков дойде ден след като през нощта при обстрел бяха ранени най-малко двама души и бяха избити стъклата на високи сгради.

Междувременно Русия продължава да атакува Украйна с ракети - като за първи път от началото на инвазията тя е използвала военна техника, доставена от Северна Корея. Новината беше съобщена първо от Белия дом, а след това и от Киев.

Британският държавен секретар по въпросите на отбраната Грант Шапс, заяви, че "ще направим така, че Северна Корея да плати висока цена за подкрепата си за Русия".


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Петко Георгиев: Протестът иска оставки, а Борисов, както винаги, се прави на луд

Това, което видяхме в понеделник, не беше пиковия момент, а висок старт, смята журналистът

21:21 - 04.12.2025
Спорт

“Славия” шокира “Левски” и спечели най-старото столично дерби

"Левски" вече има аванс от само 5 точки на върха

20:25 - 04.12.2025
Живот

Виртуозният цигулар Кристиян Шол за първи път на българска сцена - като солист на Виена Грандбал Оркестър

Истинското музикалното преживяване пречиства - виртуозният цигулар Кристиян Шол гостува за първи път на българска сцена

19:43 - 04.12.2025
Важно днес

Съдът остави в ареста Николай, обвинен по copy-paste показания и видео, на което не може да бъде разпознат

Младежът е неосъждан, но прокурорът настоява, че е познат на органите на МВР, макар и по маловажни случаи

18:12 - 04.12.2025
Култура

Росалия обяви мащабно световно турне през 2026 г.

Певицата ще представи новия си албум "Lux"

17:00 - 04.12.2025
Важно днес

Мирчев: Пеевски се подписваше под нашите предложения за Украйна, за да излезе от „Магнитски“

Ивайло Мирчев и Делян Пеевски продължиха словесния двубой

16:02 - 04.12.2025
Живот

Над 26 тона храна за хора в нужда събра кампанията "Килограм Доброта"

През изминалия уикенд стотици клиенти на „Фантастико“ и над 250 доброволци събраха близо 930 кашона с хранителни продукти

15:35 - 04.12.2025
Коледен булевард

A1 предлага празнични смартфон оферти с отстъпки до 700 лв.

A1 включва Apple, Motorola и Samsung в празничната селекция

14:41 - 04.12.2025
Важно днес

Руски атаки прекъснаха електрозахранването и отоплението в Южна Украйна

Енергийни съоръжения в Южна Украйна са ударени през нощта

14:13 - 04.12.2025