Ваня Григорова иска да е депутат, регистрира коалиция с Мая Манолова (ОБНОВЕНА) Снимка: © Screenshot, Нова

Кандидатът за кмет на София от "Левицата" и настоящ общински съветник Ваня Григорова обяви с публикация във Facebook, че влиза в надпреварата на предсрочните парламентарни избори.

Според Григорова е настъпил моментът, в който "работещите българи трябва да защитят правата и интересите си".

"Именно затова взех решение да вляза в битката за предсрочните парламентарни избори," написа тя без да уточнява как точно ще участва на предстоящия предсрочен вот.

На изборите за кмет на София Ваня Григорова беше подкрепена от коалиция на леви, русофилски и националистически партии, като през БСП - София тя намери начин да обедини стари отцепници от партията. Тя обаче няма собствена партийна платформа, чрез която да се регистрира на парламентарния вот и първоначално не беше ясно как настоящата общинска съветничка планира да се кандидатира за депутат.

От прессъобщение по-късно стана ясно, че Григорова е оглавила коалиция "Солидарна България", която предстои да бъде регистрирана в ЦИК. В нея участват "Изправи се.БГ" на Мая Манолова, "Българска левица" и "Обединена социалдемокрация".

Така за левия вот на предсрочните парламентарни избори ще се борят поне три политически проекта - този около Ваня Григорова, БСП и "Левицата" на Костадин Паскалев.

Коалицията "Левицата" вече се регистрира в ЦИК за участие в изборите на 9 юни, но без формацията на Мая Манолова "Изправи се.БГ", която преди седмица обяви, че се оттегля от коалицията.

Преди това стана ясно, че Ваня Григорова е преговаряла с "Левицата". Разговорите обаче претърпели провал, тъй като Григорова е "поставила условие сама да определи хората в кандидатдепутатските листи", което лидерите на коалицията не приели.

Ваня Григорова - кандидат за кмет на София Новата листа на Ваня Григорова засега остава и без БСП, и без "Левицата"


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Съпругата на Благомир Коцев: Претърсиха и дрехите на новороденото ми дете, препоръчаха да не се обаждам на адвокат

По думите на Камелия Коцева над 15 агенти на антикорупционната комисия са претърсили дома им.

15:36 - 09.07.2025
Важно днес

Синдикатите блокират пътя за Гърция и магистрала "Тракия"

Този път исканията са за по-високи заплати в горските стопанства

15:21 - 09.07.2025
Спорт

Нирмал Пурджа - алпинистът, който счупи пореден рекорд в алпинизма

41-годишният непалец стана първият човек, покорил върхове осемхилядници 50 пъти

15:07 - 09.07.2025
Политика

Тръмп прогледна за Путин: “Засипва ни с куп глупости”

Президентът на САЩ Доналд Тръмп рязко промени тона си по отношение на Владимир Путин и вече не вярва на “любезности”

13:31 - 09.07.2025
Важно днес

Бизнесдамата със сигнала срещу Благомир Коцев живее с бивш полицейски шеф във Варна

Никола Панчев е директор на полицията в Добрич до 2021 г.

13:04 - 09.07.2025
Важно днес

Любена Павлова се отрече от твърденията си срещу Борислав Сарафов

Заплашвали я с арест и че няма да види детето си, казва тя пред съда

12:19 - 09.07.2025
Важно днес

ПП обвърза ареста на Коцев с бюджета на Варна, други партии видяха сянката на Пеевски

В четвъртък (10 юли) предстои гласуването на бюджета на Варна за 2025 г.

12:10 - 09.07.2025
Важно днес

Въпреки закона Борислав Сарафов остава начело на прокуратурата безсрочно

Прокурорската колегия на ВСС взе решение, въпреки че по закон Сарафов не може да е на поста повече от 6 месеца

12:09 - 09.07.2025
Важно днес

Антикорупционната комисия влезе в министерството на енергетиката заради "Боташ" (Обновена)

Обиски текат в "Булгаргаз" и на адреси на бившия енергиен министър Росен Христов

11:51 - 09.07.2025