Банка ДСК подменя всички карти с Visa до края на 2026 година Снимка: © Банка ДСК

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Всички карти, издадени от Банка ДСК, ще бъдат подменени с карти Visa до края на 2026 година. Това ще стане в рамките на ново стратегическо партньорство между световната компания за разплащания и банка ДСК, която е част от OTP Group.

И към момента банката работи с Visa, но занапред тя ще остане единственият издател на банковите карти от Банка ДСК.

Тя е сред най-големите банки на българския пазар и има над 2,5 клиенти. Оттам заяват, че ще гарантират „плавен преход и безпроблемно обслужване по време на целия процес“.

Освен замяната на картите, партньорството ще предостави атрактивни възможности за нови и за съществуващи клиенти, както и предимства, които се основават на водещите технологии, сигурността и опита на Visa.

„С елегантен и съвременен дизайн, всички карти Visa ще могат да се управляват изцяло от новото мобилно банкиране на Банка ДСК, включително интеграция с Google Pay и Apple Pay.

Премиум клиентите на банката ще могат да се възползват и от широко портфолио от ексклузивни предимства, сред които кешбек до 600 лв. при покупки с кредитна карта, фиксиран валутен курс за разплащания в евро и най-конкурентните обменни курсове за щатски долар, британски паунд и турска лира.

„Допълнителните преимущества включват безплатен достъп до бизнес салоните на ключови летища в София, Истанбул, Франкфурт, Виена, Доха, Абу Даби и Дубай, застраховка при пътуване, преференциални условия за rent-a-car и още“, обясни Славейко Славейков, изпълнителен директор и ръководител направление "Банкиране на дребно" в Банка ДСК.

Оттам допълват, че картите Visa осигуряват и по-висока сигурност на разплащанията чрез усъвършенствани защитни механизми като токенизацията на Visa и алгоритми за откриване на измами, базирани на изкуствен интелект.

С повече от 10 милиарда токена издадени по целия свят, Visa намалява рисковете, като заменя чувствителната информация със защитени цифрови идентификатори. Компанията поддържа едно от най-високите нива на сигурност в индустрията за всички трансакции - 99.999%, благодарение на стратегическите си инвестиции в тази област.

Visa е вложила над 500 милиона долара в анализ на данни и технологии, базирани на изкуствен интелект. Компанията управлява повече от 100 усъвършенствани защитни системи, които гарантират сигурността на потребителите, става ясно от съобщението за стратегическото партньорство.

Новите карти ще осигуряват засилена защита, по-ефективна поддръжка и удобен контрол на разходите чрез приложенията за банкиране на Банка ДСК. Потребителите ще имат достъп до специални отстъпки, индивидуални награди и сигурни безконтактни разплащания, включително чрез дигитални портфейли.

Световната компания за разплащания Visa е партньор на Банка ДСК още от стъпването на OTP Group на българския пазар.

Основната цел на новото стратегическо партньорството е да ускори внедряването на иновации, да осигури модерни платежни решения и да интегрира най-новите технологии на Visa в ключови области като сигурност, безконтактни разплащания и дигитално банкиране. Със своя глобален опит Visa ще подкрепи процеса на дигитализация и растеж на Банка ДСК, като гарантира на клиентите ѝ по-удобни и сигурни финансови услуги.

„Високо ценим над тридесетгодишното ни партньорство с Банка ДСК и значимата ѝ роля в банкирането в България. Споделяме обща визия за дигиталната трансформация и работим за предоставяне на методи за разплащане, които са бързи, сигурни и иновативни. Чрез глобалната мрежа на Visa и опита, който имаме в областта на киберсигурността, осигуряваме по-бързи и интуитивни решения за клиентите. Банка ДСК е стратегически партньор за Visa в България и това сътрудничество ще ускори развитието на иновациите в сферата на разплащанията“, коментира Красимира Райчева, изпълнителен директор на Visa България.

„В Банка ДСК се стремим да се развиваме постоянно и да посрещаме нуждите на нашите клиенти в бързо променящия се дигитален свят. Това стратегическо партньорство с Visa е важна стъпка към постигането на тази цел. То ни дава възможност да предоставяме иновативни финансови услуги, които не само са удобни и надеждни, но и са адаптирани към съвременния начин на живот. Чрез внедряване на нови технологии и укрепване на дигиталните ни възможности, ние се приближаваме още повече до нашите 2,5 милиона клиенти“, заяви Тамаш Хак-Ковач, главен изпълнителен директор на Банка ДСК.

С повече от 30 години история в картовите разплащания, започнала през 1994 г. с издаването на първите дебитни карти, Банка ДСК остава начело в иновациите в областта. Днес банката обработва 70 трансакции в секунда, а през 2024 г. клиентите ѝ извършиха плащания на стойност над 30 милиарда лева, което се равнява на 15% от брутния вътрешен продукт на България.

Картите на Банка ДСК се използват средно поне 15 пъти месечно, което ги прави важна част от ежедневието на клиентите. Разплащанията с карти са още по-широко разпространени сред младите потребители – 70% от картодържателите на възраст между 7 и 18 години. Осемдесет процента от активните потребители са на възраст между 19 и 30 години. Тези резултати демонстрират ангажимента на Банка ДСК и Visa да предлагат сигурни, иновативни и удобни разплащателни решения, казват още от Банка ДСК.

Важно днес

Израел атакува ключовия ирански лидер Али Лариджани

Не е ясно дали е убит или ранен след израелските удари

11:03 - 17.03.2026
Важно днес

10 души са задържани при акция срещу купуването на гласове в Бургас

Открити са списъци с имена, адреси и конкретни суми срещу тях

10:39 - 17.03.2026
Технологии

Xiaomi 17 Ultra е смартфон, който се справя с най-трудното изпитание - нощната фотография

Как Leica променя камерата на Xiaomi 17 Ultra

10:07 - 17.03.2026
Кино и сериали

Подаръци за 346 000 долара – какво има в „утешителния“ пакет за номинираните за Оскар

Луксозният пакет включва пътувания, процедури и продукти на стойност над 346 000 долара

09:05 - 17.03.2026
Важно днес

Защо поставянето на хиалурон в областта на гърдите крие рискове

Количества над 100 мл. повишават драматично риска от сепсис, обясни д-р Емил Бърдаров

08:55 - 17.03.2026
Важно днес

Временният бюджет влиза на второ четене в ресорната комисия в НС

Временният бюджет трябва да бъде приет преди началото на предизборната кампания

08:44 - 17.03.2026
Важно днес

Кораб на Frontex потъна край Гърция

На борда е бил и посланикът на Естония в страната

08:15 - 17.03.2026
Важно днес

Посолството на САЩ в Ирак е ударено от дрон, европейските лидери призовават за деескалация на напрежението в Ливан

Израел предупреди жителите на село в Ливан да се евакуират

07:32 - 17.03.2026
Живот

Шон Пен избра Киев пред червения килим в Ел Ей и не взе лично третия си "Оскар"

Актьорът получи статуетка за най-добра поддържаща роля в One Battle After Another

20:55 - 16.03.2026