Филмите и актьорите, номинирани за "Оскар"

<p><strong>Номинации за най-добър филм на годината: </strong></p>

<ul>
	<li>Nomadland </li>
	<li>Mank</li>
	<li>Promising Young Woman</li>
	<li>Judas and the Black Messiah</li>
	<li>Sound of Metal </li>
	<li>Minari</li>
	<li>The Father </li>
	<li>The Trial of the Chicago 7</li>
</ul>

Номинации за най-добър филм на годината: 

  • Nomadland 
  • Mank
  • Promising Young Woman
  • Judas and the Black Messiah
  • Sound of Metal 
  • Minari
  • The Father 
  • The Trial of the Chicago 7

<p><strong>Номинации за най-добър актьор в главна роля</strong></p>

<ul>
	<li>Риз Ахмед - Sound of Metal</li>
	<li>Гари Олдман - Mank</li>
	<li>Антъни Хопкинс - The Father</li>
	<li>Чадуик Боузман - Ma Rainey’s Black Bottom</li>
	<li>Стивън Юн - Minari</li>
</ul>

Номинации за най-добър актьор в главна роля

  • Риз Ахмед - Sound of Metal
  • Гари Олдман - Mank
  • Антъни Хопкинс - The Father
  • Чадуик Боузман - Ma Rainey’s Black Bottom
  • Стивън Юн - Minari

<p><strong>Номинации за най-добра актриса в главна роля</strong></p>

<ul>
	<li>Кери Мълиган - Promising Young Woman</li>
	<li>Франсис Макдорманд - Nomadland</li>
	<li>Андра Дей - The United States v. Billie Holiday</li>
	<li>Вайола Дейвис - Ma Rainey’s Black Bottom</li>
	<li>Ванеса Кърби - Pieces of a Woman</li>
</ul>

Номинации за най-добра актриса в главна роля

  • Кери Мълиган - Promising Young Woman
  • Франсис Макдорманд - Nomadland
  • Андра Дей - The United States v. Billie Holiday
  • Вайола Дейвис - Ma Rainey’s Black Bottom
  • Ванеса Кърби - Pieces of a Woman

<p><strong>Номинации за най-добър актьор в поддържаща роля</strong></p>

<ul>
	<li>Пол Раси - Sound of Metal</li>
	<li>Саша Барън Коен - The Trial of the Chicago 7</li>
	<li>Лесли Одъм-джуниър - One Night in Miami</li>
	<li>Лакийт Станфийлд - Judas and the Black Messiah</li>
	<li>Даниел Калуя - Judas and the Black Messiah</li>
</ul>

Номинации за най-добър актьор в поддържаща роля

  • Пол Раси - Sound of Metal
  • Саша Барън Коен - The Trial of the Chicago 7
  • Лесли Одъм-джуниър - One Night in Miami
  • Лакийт Станфийлд - Judas and the Black Messiah
  • Даниел Калуя - Judas and the Black Messiah

<p><strong>Номинации за най-добра актриса в поддържаща роля</strong></p>

<ul>
	<li>Оливия Колман - The Father </li>
	<li>Мария Бакалова - Borat Subsequent Moviefilm</li>
	<li>Глен Клоуз - Hillbilly Elegy</li>
	<li>Ю-Джун Юн - Minari</li>
</ul>

Номинации за най-добра актриса в поддържаща роля

  • Оливия Колман - The Father 
  • Мария Бакалова - Borat Subsequent Moviefilm
  • Глен Клоуз - Hillbilly Elegy
  • Ю-Джун Юн - Minari

<p><strong>Най-добър анимационен филм </strong></p>

<ul>
	<li>Wolfwalkers - Apple TV Plus</li>
	<li>Soul - Pixar</li>
	<li>Over the moon - Netflix</li>
	<li>A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon - Netflix</li>
	<li>Onward - Pixar</li>
</ul>

Най-добър анимационен филм 

  • Wolfwalkers - Apple TV Plus
  • Soul - Pixar
  • Over the moon - Netflix
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon - Netflix
  • Onward - Pixar

<p><strong>Най-добър адаптиран сценарий</strong></p>

<ul>
	<li>The White Tiger - Рамин Бахрани</li>
	<li>Borat Subsequent Moviefilm - Саша Барън Коен, Антъни Хайнс, Дан Суимър, Питър Бейнам, Ерика Ривиноджа, Дан Мейзър, Джена Фрийдман, Лий Кърн</li>
	<li>One Night in Miami - Кемп Пауърс</li>
	<li>Nomandland - Клои Жао</li>
	<li>The Father - Кристофър Хемптън и Флориан Целер</li>
</ul>

Най-добър адаптиран сценарий

  • The White Tiger - Рамин Бахрани
  • Borat Subsequent Moviefilm - Саша Барън Коен, Антъни Хайнс, Дан Суимър, Питър Бейнам, Ерика Ривиноджа, Дан Мейзър, Джена Фрийдман, Лий Кърн
  • One Night in Miami - Кемп Пауърс
  • Nomandland - Клои Жао
  • The Father - Кристофър Хемптън и Флориан Целер

<p><strong>Най-добър оригинален сценарий</strong></p>

<ul>
	<li>Promising Young Woman - Емералд Фенел</li>
	<li>Minari - Лий Айзък Чънг</li>
	<li>Judas and the Black Messiah - Уил Берсън, Шака Кинг</li>
	<li>Sound of Metal - Дариус и Ейбрахам Мардър</li>
	<li>The Trial of the Chicago 7 - Арън Соркин</li>
</ul>

Най-добър оригинален сценарий

  • Promising Young Woman - Емералд Фенел
  • Minari - Лий Айзък Чънг
  • Judas and the Black Messiah - Уил Берсън, Шака Кинг
  • Sound of Metal - Дариус и Ейбрахам Мардър
  • The Trial of the Chicago 7 - Арън Соркин

<p><strong>Най-добра оригинална песен от филм </strong></p>

<ul>
	<li>Speak Now - One Night in Miami (Лесли Одъм-джуниър)</li>
	<li>Fight for You - Judas and the Black Messiah (HER)</li>
	<li>Húsavík - Eurovision Song Contest</li>
	<li>Hear My Voice - The Trial of the Chicago 7 - Даниел Пембертън и Селест Уейт</li>
	<li>Io Si - The Life Ahead - Даян Уорън и Лаура Паузини</li>
</ul>

Най-добра оригинална песен от филм 

  • Speak Now - One Night in Miami (Лесли Одъм-джуниър)
  • Fight for You - Judas and the Black Messiah (HER)
  • Húsavík - Eurovision Song Contest
  • Hear My Voice - The Trial of the Chicago 7 - Даниел Пембертън и Селест Уейт
  • Io Si - The Life Ahead - Даян Уорън и Лаура Паузини

<p><strong>Най-добро операторско майсторство</strong></p>

<ul>
	<li>Judas and the Black Messiah - Шон Бобит</li>
	<li>News of the World - Дариуш Волски</li>
	<li>Nomadland - Джошуа Джеймс Ричардс</li>
	<li>Mank - Ерик Месершмит</li>
	<li>The Trial of the Chicago 7 - Федон Папамайкъл</li>
</ul>

Най-добро операторско майсторство

  • Judas and the Black Messiah - Шон Бобит
  • News of the World - Дариуш Волски
  • Nomadland - Джошуа Джеймс Ричардс
  • Mank - Ерик Месершмит
  • The Trial of the Chicago 7 - Федон Папамайкъл

<p><strong>Най-добър документален филм</strong></p>

<ul>
	<li>Crip Camp,</li>
	<li><a href="https://boulevardbulgaria.bg/articles/kolektiv-rumanskoto-predlozhenie-za-oskar-i-istoriyata-za-koruptsiyata-pogubila-64-dushi">Collective</a></li>
	<li>The Mole Agent</li>
	<li>My Octopus Teacher</li>
	<li>Time</li>
</ul>

Най-добър документален филм

  • Crip Camp,
  • Collective
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher
  • Time

<p><strong>Най-добър чуждоезичен филм </strong></p>

<ul>
	<li>Better Days - Хонконг</li>
	<li>Another Round - Дания</li>
	<li><a href="https://boulevardbulgaria.bg/articles/kolektiv-rumanskoto-predlozhenie-za-oskar-i-istoriyata-za-koruptsiyata-pogubila-64-dushi">Collective - Румъния</a></li>
	<li>Quo Vadis, Aida? - Босна и Херцеговина</li>
	<li>The Man Who Sold His Skin - Тунис</li>
</ul>

Най-добър чуждоезичен филм 

  • Better Days - Хонконг
  • Another Round - Дания
  • Collective - Румъния
  • Quo Vadis, Aida? - Босна и Херцеговина
  • The Man Who Sold His Skin - Тунис

<p><strong>Най-добри визуални ефекти </strong></p>

<ul>
	<li>Mulan</li>
	<li>Tenet</li>
	<li>The Midnight Sky</li>
	<li>The One and Only Ivan</li>
	<li>Love and Monsters</li>
</ul>

Най-добри визуални ефекти 

  • Mulan
  • Tenet
  • The Midnight Sky
  • The One and Only Ivan
  • Love and Monsters

Ние използваме "бисквитки" и други персонализиращи технологии, за да подобрим вашето преживяване в нашия сайт, да ви покажем персонализирано съдържание, таргетирана реклама, за да анализираме трафика на сайта и да проследим откъде идва нашата аудитория. Ако искате да разберете повече по темата можете да прочетете нашата "Политика на поверителност", както и "Политика за съхранение на личните данни", съобразно регламента за GDPR, който е в сила от 23 май 2018г.

Избирайки "Приемам", вие се съгласявате да използваме вашите "бисквитки" и други трафични данни.

Приемам