Карлос Алкарас спечели US Open и се изкачи до №1 в света

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Карлос Алкарас спечели за втори път в кариерата си US Open. На финала в Ню Йорк испанецът надигра Яник Синер с 6-2 3-6 6-1 6-4, а с това се изкачи и до №1 в световната ранглиста.

„Още щом получих шанс да си върна №1, това стана една от основните ми цели за сезона. Исках или да го постигна възможно най-скоро, или да завърша годината като №1. Да го направя отново за мен е истинска мечта", каза Алкарас след мача.

22-годишният тенисист вече има шест титли от Големия шлем, спечели две от тях този сезон, а от последните си 38 мача има 37 победи.

Освен това, за първи път от 2007 година насам двама тенисисти печелят всички титли от Шлема в два поредни сезона. За последно това сториха Роджър Федерер и Рафаел Надал.

"Вижда се, че е подобрил играта си. Днес всичко беше една идея по-прецизно. Нещата, които ми се получиха добре в Лондон, той ги направи още по-добре. Особено на сервис. И от двете страни играеше чисто и стабилно", каза Синер.

На финала на "Артър Аш" сега Алкарас беше играчът, който категорично показа по-добър тенис и макар да загуби сет, през останалото време държеше изключително високо ниво, на което дори Синер нямаше отговор на моменти.

Испанецът влезе във финала с баланс от 9-5 победи, като вече води с 10-5.

Мачът в Ню Йорк бе петият помежду им през 2025, като всеки един от тях бе на финал.

Алкарас слага край на впечатляваща серия на Синер от 27 победи на хард в Големия шлем. Като в рамките на целия турнир загуби само един сет.

Важно днес

Димитър Радев: Еврото е много повече от валута, то е принадлежност

Според управителя на БНБ влизането в еврозоната показва, че мястото на България не е в периферията на Европа

14:09 - 31.12.2025
Важно днес

В навечерието на Нова година Русия отново атакува Украйна

При атаките с дронове срещу Одеса са пострадали деца. включително и бебе на 7 месеца

12:19 - 31.12.2025
Кино и сериали

"Stranger things" приключва тази вечер с двучасов финален епизод

Създателите на сериала обещават удовлетворяващ финал и отговор на всички въпроси

11:00 - 31.12.2025
Важно днес

Работещите на Нова година ще получат по-ниско заплащане от тези на 1 януари

Причината е, че 31.12 не е официален почивен ден

10:04 - 31.12.2025
Живот

Новогодишните късмети по литературни произведения в баницата за Нова година

В последния ден от годината творческият ни капацитет обикновено е на минимум, а задачата изисква специален подход

09:18 - 31.12.2025
Живот

Татяна Шлосбърг, внучка на Джон Ф. Кенеди, почина на 35 години

Тя беше болна от рядка форма на миелоидна левкемия

09:17 - 31.12.2025
Спорт

“Арсенал” завърши 2025 година с разгром

“Челси” разочарова и е извън топ 4

00:30 - 31.12.2025
Важно днес

Движението на влакове под Ламанша е спряно заради технически проблем

От "Юростар" обявиха, че движението на влаковете "постепенно ще се възобнови" следобед

16:50 - 30.12.2025
Важно днес

Стотици домакинства в центъра на София останаха без парно и топла вода за Нова година

Услугата ще бъде възстановена до 12 часа на 1-ви януари.

16:20 - 30.12.2025