Испания отново съди Шакира за укриване на 6,7 млн. евро от данъци Снимка: © Getty Images

Испанската прокуратура повдига нови обвинения срещу поп звездата Шакира за това, че не е платила 6,7 млн. евро данък върху доходите си за 2018 г. Това са поредните обвинения в данъчни измами срещу певицата.

Твърди се, че Шакира е използвала офшорна компания от зона в т.нар. тип "данъчен рай", за да избегне да плаща данъците си, се казва в изявление на прокуратурата в Барселона. Според него звездата е била уведомена за обвиненията срещу нея в Маями, където живее в момента.

Шакира ще се изправи пред съда в Барселона през ноември по друго дело за данъчни измами. То обхваща периода 2012-2014 г. и резултатът от него ще зависи от това къде точно е живяла тя по това време. По това дело прокурорите твърдят, че певицата не е платила данъци в размер на 14,5 млн. евро.

Властите казват, че носителката на "Грами" е прекарала повече от половината си време между 2012 и 2014 г. именно в Испания и следователно трябва да плаща данъците в страната, въпреки че официалното ѝ местожителство е било на Бахамите.

Към момента няма коментар от страна на Шакира или нейни представители по повдигнатите срещу нея нови обвинения. През юли миналата година нейната PR компания, която я представлява, заяви, че звездата "винаги е действала в съответствие със закона и по съвет на финансовите си съветници".

Шакира има пряка връзка с Испания, откакто започна да се среща с футболиста Жерар Пике. Двойката, която има две деца, живееше заедно в Барселона до миналата година, когато се разделиха след 11-годишна връзка.

През последните години испански данъчни власти откриха подобни дела и срещу футболни звезди като Лионел Меси и Кристиано Роналдо за това, че не са платили всички дължими данъци. Впоследствие спортистите бяха признати за виновни в укриване на данъци, но избегнаха затвор благодарение на разпоредба в законодателството, която позволява на съдията да отмени присъди с продължителност под две години за нарушители, които са извършили престъпление за първи път.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Живот

Психологът Валентина Димитрова: Защо толкова искаме да бъдем като другите

Dove с втори епизод от подкаст поредицата си за токсичните стандарти за красота от началото на века

12:50 - 08.12.2025
Бизнес

Тръмп намекна, че може да спре сделката на Netflix за Warner Bros.

От Джейн Фонда до Гилдията на сценаристите - Холивуд е под тревога от предстоящото сливане

12:16 - 08.12.2025
Бизнес

МЕТРО България отличи ресторантите в „Гастрономически пътеводител 2025“

Третото издание на инициативата събра над 120 участника от цялата страна и показа силата на местните продукти и модерната кухня, която съчетава български вкус с международни влияния. На специално събитие в МЕТРО Академия ресторанти от Варна, София, Бургас

11:28 - 08.12.2025
Технологии

iPhone Air и iPhone 17 Pro Max: Същественото се крие отвътре

Тестваме най-тънкия iPhone Air и най-мощния iPhone 17 Pro Max в историята на Apple

11:14 - 08.12.2025
Коледен булевард

Разкош, дегизиран като десерт: шоколадов чийзкейк, който казва „още“ - рецепта

Шоколадов чийзкейк, който е едновременно изискан и уютен

10:55 - 08.12.2025
Важно днес

Четвърти ден корабът "Kairos" остава блокиран край Ахтопол, изследват морето за замърсяване

Евакуираха още четирима моряци от екипажа

10:22 - 08.12.2025
Бизнес

Паскал Дъфи, Keller Williams: Цените на имотите в София имат потенциал да достигнат нивата в Будапеща и Прага

Със стъпването Keller Williams в България целим думата "брокер" на недвижими имоти да няма негативен смисъл

09:34 - 08.12.2025
Важно днес

Асен Василев за преработения бюджет: Опитват се пак да ни излъжат и да ни замажат очите

Отложени са две от най-фрапантните мерки, но са натворили нови скандали

09:09 - 08.12.2025
Важно днес

Тристранният съвет обсъжда бюджета за 2026 г.

На срещата ще бъдат разгледани бюджетите на НЗОК и ДОО, както и план-сметката на държавен за 2026 г.

07:43 - 08.12.2025